Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Přípravy na velkou rekonstrukci Domu kultury v Milevsku odstartovaly. Pět zastupitelů to vidí jako příliš velké sousto

 Autor: Archiv DK Milevsko

    Autor: Archiv DK Milevsko

MILEVSKO - Na květnovém zasedání zastupitelé po zevrubné diskusi dali zelenou přípravám na celkovou rekonstrukci milevského domu kultury. Starosta Ivan Radosta (Jihočeši 2012) připomněl, že 16. května před 60 lety se tehdejší klub pracujících otevíral. "Moc se toho tady od té doby nezměnilo," řekl starosta a zmínil, že mezitím v Sepekově postavili nové kulturní centrum za 30 milionů, v Soběslavi za 35 milionů a v Týně nad Vltavou za 150 milionů, na což získali 40 milionovou dotaci.

 

Milevský dům kultury potřebuje kromě vnějšího pláště a střechy řešit vzduchotechniku, ozvučení a akustiku v sále, úpravy jeviště, balkonu, osvětlení, rekonstrukci kotelny a rozvodů tepla a nutné je řešit i zatékání do nové přístavby. Milevsko má štědrý příslib od podnikatele Jiřího Krampery z firmy KV2 Audio, že stejně jako kulturnímu centru v Sepekově ozvučení sálu Milevsku věnuje. Jenže i tak zbývají mnohamilionové náklady a jediný dotační titul, který se podařilo vypátrat, se týká zateplení objektu. Ani ten není úplně ideální, protože okna už má objekt vyměněna a nyní se tak musí použít pro zateplování fasádky polyueretanová pěna místo 16 centimetrové vrsty polystyrenu. Jinak by okna na budově byla utopená. S DPH tak předokládaná rekonstrukce vychází na 57 milionů korun. V případě úspěchu lze získat maximálně 11,5 milionovou dotaci a město tak musí počítat se 46 miliony ze svého. Tak obrovská akce pohltí veškeré investiční prostředky města minimálně po dobu dvou let. Zastupitelé proto debatovali, jestli potřebné práce nerozdělit do etap. Nakonec ale došli k závěru, že oddalování by náklady jen ještě víc prodražilo.

Proč nejde napojit dálkové teplo

Jaroslav Peták otevřel debatu o vytápění. Dům kultury má plynovou kotelnu, která už je za zenitem a ročně se do jejích oprav dává 50 až 60 tisíc. Zastupitelé se zajímali o to, jestli není možné dům kultury připojit na dálkové vytápění z kotelny ZVVZ. "Při mém nástupu byl propočet připojení na teplovod v Komenského ulici osm až deset milionů," naznačil ředitel domu kultury Vít Kratochvíl, že na to prostě nezbývá. Mimoto měli zastupitelé k dispozici čísla, že plyn vychází levněji než dálkové teplo ze ZVVZ.

Miroslav Doubek (Svobodní) upozornil, že pokud zastupitelé dávají najevo obavy z vysoké ceny tepla z kotelny ZVVZ, může to být signál i pro další bytové domy v majetku společenství vlastníků, aby hledaly jiný zdroj tepla. Odpojování dalších odběratelů pak teplo prodraží těm zbývajícícm. Doubek zdůraznil, že zastupitelé by měli mít k dispozici finanční strategii města, aby věděli, jaké jsou výhledové investiční priority a z čeho se budou financovat. Strategie však na stole není, a tak Miroslav Doubek pro zahájení příprav rekonstrukce domu kultury ruku nezvedl, stejně jako Ondřej Šimánek, Zdeněk Hobzek, Marie Jelenová a Jaroslav Peták z ODS. Třinácti hlasy ostatních přítomných zastupitelů ale odstartování akce prošlo.

Letos městský úřad připraví žádost o dotaci ze Státního fondu životního prostředí, na jaře 2020 by měl být známý dotační výsledek, do podzimu 2020 by se pak soutěžili dodavatelé na jednotlivé části rekonstrukce a na jaře 2021 by mohly práce začít. spuštění příprav odsouhlasilo 13 zastupitelů, hlasování se zdrželi Ondřej Šimánek, Zdeněk Hobzek, Marie Jelenová a Jaroslav Peták z ODS a Miroslav Doubek ze Svobodných. Tedy zástupci opozice. 

 

 

Libuše Kolářová

Diskuse k článku - 28 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • jan 

  Reagovat

   

  Teď jsou v módě demonstrace za odvolání politiků zvolených v demokratických volbách. Tak snad by se v Milevsku pár lidí na náměstí sešlo, ne ?

  Vloženo 22.6.2019 15:19:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jen si ho užijte celé čtyři roky, když jste si ho zvolili a dělá vše dobře......

   Vloženo 22.6.2019 17:25:47

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   ...až jako následek toho, že se do módy dostalo zneužití demokracie k zajištění vlastních firem (ve velkém) či rodinných příslušníků (v malém) z veřejných prostředků.

   Vloženo 23.6.2019 19:07:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pokud je níže uvedené pravdou, vyvstává otázka. Jak dlouho budou zvolení zastupitelé v Milevsku tolerovat a kryt tyto skutečnosti?

  Vloženo 22.6.2019 13:42:49

 • pozorovatel 

  Reagovat

   

  Názor pana Reiniše má hlavu a patu a vychází z jeho letité zkušenosti, kdy v kd působil a tím je i cenný. Lze se s ním stotožnit a poděkovat mu za něj, že našel odvahu ho osobně a veřejně prezentovat. Podle toho co jsem si přečetl též nikdo prakticky nekritizuje práci současného ředitele kd Kratochvíla. Tvrdá kritika je zde zaměřena na současného milevského starostu a velkou část sboru milevských zastupitelů, kteří zcela evidentně neplní svoje poslání, se kterým kandidovali do zmm a tolerují katastrofální stav a diletantismus současného vedení představovaného panem starostou, kdy prostředky relativně chudého města Milevska doslova a do písmene tečou bez kontroly a logiky. Pro obhajobu tohoto tvrzení užiji pár příkladů, které jsou zmíněny jen v této studii a bohužel by se dalo pokračovat.
  Pro ilustraci se jen zeptám. Proč při nákladné rekonstrukci topného kanálu v komenského ulici nebylo postupováno tak, aby bylo možno na dálkové topení napojit kd? Proč při rekonstrukci chodníků v Sažinově ulici není postupováno podle schválené uzemní studie, ale podle současného stavu. Navíc, každý vidí zcela nesmyslně široký chodník a úzkou silnici.

  Vloženo 22.6.2019 11:18:16

  • pozorovatel, pokračování 

   Reagovat

    

   Je zcela zřejmé, že v tomto případě rekonstrukce nebylo postupováno podle platné územní studie, ale podle současného stavu. A proto se ptám. Platí usnesení zastupitelstva? Je to logické a praktické, takto široký chodník a ponechání úzké ulice? Kdo je odpovědný?

   Proč se uvažuje s umístěním maškarní lavičky za statisíce korun do prostoru, se kterým prakticky všechny studie uvažují pro výjezd autobusu z aut. nádraží? Pokud prakticky všechny studie za statisíce korun z finančních prostředků města milevska uvažují s tímto místem pro výjezd autobusu, potom je by bylo umístění maškarní lavičky téměř za 500 000,-Kč v kolizi s těmito studiemi a vyvstává otázka k čemu jsou a proč se za ně platilo??

   Proč proběhla nákladná rekonstrukce několika málo konceláří a wc na MÚ Milevsko, a umístění klimatizace do těchto prostor, když toto nikdo neměl ve volebním programu. Jedná se o poměrně vysokou investici v měřítku chudého města Milevska. Jde téměř o 5 000 000,-Kč, když ve městě Milevsku není velmi mnoho daleko potřebnějších věcí pro občany města MIlevska. Tato investice byla započata bez příslušneho schválení a byla dodatečně schválena. Jak je to možné? Co z toho mají občané Milevska?

   Vloženo 22.6.2019 12:00:50

   • pozorovatel, pokračování 

    Reagovat

     

    Proč jinde dotace na kd sehnat umí a v Milevsku ne, když na to jsou na mú placení úředníci a hlavně byla částečně pro tyto účely zřízena nová složka města s názvem ŽM, která sedí v prostorách SMM, neplatí tam nájem, Říká se, že stávající projekty jsou zrušeny a neví se co bude dál? Jak je to? Též se neví, kdo v této složce konkrétně pracuje a co tam konkrétně dělá. Jen proběhlo, že v této organizaci získala pracovní místo dcera pana starosty Radosty Nina Fialová, která zde pracuje na 0,8 úvazku za plat 28 500,-Kč měsíčně a současně studuje VŠ. Jak obojí stíhá to se neví. Paní Fialová byla vybrána ve výběrovém řízení z jednoho účastníka. Podle starosty Milevska pana Radosty to není problém, ten by nastal, kdyby paní Fialová získal druhou pozici a sice komunikátora s veřejností, tam si prý podle pana starosty Radosty řekli, že by bylo opravdu trapné, kdyby dcera komunikovala s tátou. Viz. vyjádření pana starosty v minulých MN.
    Pan starosta problémy nikde nevidí, povětšinou říká, že on všechno dělají dobře, ale jinak tuto situaci vidí pracovníci na SMM, kteří toto novátorství a výsledky vidí každodenně na vlastní oči.

    Vloženo 22.6.2019 12:16:17

    • pozorovatel, pokračování 

     Reagovat

      

     Znají výši odměn těchto "expertů" pan starosta Radosta je ve svém vyjádření v MN nazval kravaťáci. Tito pracovníci ze SMM každodeně vidí tento stav, avšak neznají výstupy práce těchto lidí. Konfontováni s těmito skutečnostmi někteří pracovníci SMM vyjadřují nespokojenost a řidiči tohoto podniku tak trochu hrozí revoltou a odchodem z této organizace. To vše jen z důvodu, že tuto skutečnost mají každý den na očích. Jinak by byl klid po pěšině, protože lidé v Milevsku se o dění ve městě moc nezajímají a stačím jim ujištění pana starosty, že vše je v nejlepším pořádku. Nad tímto jinde neprůchodný stavem věci v Milevsku drží ochrannou ruku většina zastupitelů a nechávají tomuto stavu volný průběh. To jen malý střípek a segment ukázky z života v minulosti rozvijejícího se města a dnes upadajícího a vylidňujícího se
     města vzduchotechniky Milevska.

     Vloženo 22.6.2019 12:30:03

 • REINIŠ Karel 

  Reagovat

   

  Tuto rozpravu ve většině , jako vždy anonymní jsem započal mojim názorem a proto považuji za nutné reagovat na některé výstřely od boku. V žádném případě nelze srovnávat Sepekov / kulturní objekt/ s Milevským kulturákem ...v Sepekově téměř nulové technické zázemí a pod. Co se váže k programům opět , Sepekov malé formy , téměř žádné v Milevku stálé...prof. programy rovněž v Milevsku veliká převaha , nechalo by se polemizovat o plesové sezoně, která je již dávno za náma. Co se týká samotného ojektu v Milevsku je pravda , že se jedná o arch. 60 tých let a přesto bych raději nové zařízení s větším , prodlouženým sálem , přijde doba , že opět bude Milevsko potřebovat sál s kapacitou min. 500 osob. Omlouvám se za gramatiku a prosím anonymně nereagujte a neurážejte jednotlivé osoby . Hezkou neděli a příští týden mají teploty dosahovat , až neuvěřitelné 40 C, tak pozor. Sepekovu a i Milevsku přeji šťastnou ruku při výběru kultury , pohodu a finance na různé projekty ...věřte , že kultura a sport jsou dnes velmi nákladná záležitost , jak pro obec , tak i pro samotné Město Milevsko. Za moji osobu , mne se líbí forma a vedení Milevského kulturáku,,,

  Vloženo 22.6.2019 09:14:34

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  KD když funguje je zbytečná věc. Je třeba mít peníze na důležitější věci pro občany. Pokud však někdo získá podstatnou část z dotací tak proč ne KD ale současné vedení je absolutně nechutné.

  Vloženo 21.6.2019 19:05:09

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace