Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Pro kytičky i domácí zvířata můžeme ještě o tomto víkendu do Čimelic

Výstava v Čimelicích. , Autor: Archiv

Výstava v Čimelicích.     Autor: Archiv

ČIMELICE – Až do neděle 25. srpna se koná už třicátá výstava květin, zahradních doplňků, drobného zvířectva a ochrany přírody. Dnes je otevřeno do šesti odpoledne a zítra od osmi do půl šesté navečer. Minulý rok přišlo, i přes nepřízeň počasí, pětadvacet tisíc návštěvníků.

Ve vstupní hale jsou zajímavé fotografie, původní tiskoviny a plakáty. Květinová část je umístěná v Zámecké zahradě. Necelá stovka zahradníků, drobných pěstitelů, výrobců keramiky, či jiných zahradnických doplňků nabízí to nejlepší. Nechybí tu ani balkonové a hrnkové rostliny, letničky nebo gladioly, jiřiny či lilie. K bohaté přehlídce kaktusů, orchidejí a sukulentů se letos připojily i masožravé rostliny. Pestrý je stánkový prodej, zejména ve dřevinách a trvalkách je široký výběr. Vše je doplněné nejrůznější keramikou, proutěnými výrobky, sušinami, osivy, cibulovinami a zahrádkářskými potřebami.

Zajímavá je i expozice obrazů Květiny ve vesmíru Zdeňka Hajného. Na staré časy s krásnými gladiolami si můžeme zavzpomínat v expozici Babičky si možná pamatují... Chybět nebudou ani ukázky prací žáků keramické školy z Bechyně.

V areálu školy pořádají i letos tradičně místní chovatelé výstavu drobného zvířectva. Vedle u sportovní haly je pestrý jarmark, občerstvení a posezení s hudbou.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Ivana Dvořáková  | 

  Reagovat

   

  Dobrý den,byla jsem na výstavě včera 24.8.,opět velmi krásně vše připraveno,je vidět obětavá práce profesionálů.Bylo na co koukat.Skláním se před umem tamějších pracovníků zahrady i před dalšími vystavovateli,aranžery.Gratulujeme Vám a těšíme se na příští výstavu.

  Vloženo 25.8.2013 12:12:33

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace