Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jóga

  pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

 • Nalevo od výtahu

  pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Proč tekla v Táboře do Lužnice znečištěná voda?

 Autor: Miroslav Pejčoch

    Autor: Miroslav Pejčoch

TÁBOR - Včera po poledni vytékala z přepadového kanálu u Suchomelského jezu do Lužnice velmi nevábná voda. Jelikož bezprostředně předtím nepršelo a z ostatních kanálů nic neteklo, zjišťovali jsme důvod. Mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák zprostředkoval vyjádření ČEVAKu.

Odpovídá vedoucí provozní oblasti Sever Milan Křiklán: 

K přicpání odlehčovací komory v Čelkovické ulici došlo s největší pravděpodobností v důsledku přívalového deště na počátku července (1. července). V té době napršelo v Táboře 31,5 litrů na metr čtvereční. Podle meteorologů to bylo nejvíce v České republice a v Táboře to představuje cca 5% ročního úhrnu. Poté jsme vyčistili příslušnou část kanalizace.

Příčinou včerejšího vytékání vody do Lužnice bylo zřejmě postupné dotékání sedimentů, písku a kamení z ostatních částí kanalizačního potrubí v oblasti Parkán. Tím se přicpala odlehčovací komora a část odpadní vody odtekla do řeky. Po nahlášení kolem 16. hodiny jsme začali okamžitě s čištěním příslušné části kanalizace, které bylo ukončeno včera v 18.30 hodin.

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Evka 

  Reagovat

   

  Asi jsou lidi kterým na Lužnici ještě záleží.

  Vloženo 12.7.2019 07:36:52

 • Rybář 

  Reagovat

   

  Pod Brusírnou vytéká stále znečištěná voda včetně odpadků. Stačí se podívat. Divím se že to někdo teď vůbec řeší nebo že jsou ty ryby vůbec jedlé. Osobně bych nesnědl ani jednu, vše poušťím.
  Za 15 let jsem tu viděl i Vydru, dlouho se nezdržela. :-D

  Vloženo 11.7.2019 21:11:35

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace