Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Program oslav výročí 750 let města je stále nejistý

 Autor: K. Snížek

    Autor: K. Snížek

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Významné výročí 750 let založení oslaví České Budějovice skromně. Přípravy se z mnoha důvodů zpozdily a realizační tým je teď v časové tísni. Původní velkolepé představy o oslavách se rozplynuly jako pára nad hrncem.

 

„Vydali jsme se jinou cestou, ne tedy cestou nadlimitní zakázky, ale schválili jsme zakázku malého rozsahu na úvodní multimediální performance 10. března, takto budou oslavy zahájeny,“ uvedl primátor Jiří Svoboda (ANO). Původních 15 milionů na oslavy se tedy neutratí, maximálně do oslav půjdou 2 miliony. „Vzhledem k časové tísni nemohlo být vypsáno výběrové řízení, může být tedy realizována pouze veřejná zakázka malého rozsahu - to je veřejná zakázka, jejíž předpokládaná hodnota může být max. do 2 000 000 Kč bez DPH,“ uvedla jedna z organizátorek oslav Vladimíra Hrušková (ANO).

Harmonogram oslav, které mají začít v březnu, se teprve připravuje a není jasný. Jisté je jen zahájení oslav 10. března. „O konkrétní náplni ještě jednáme, ráda bych, aby o tom bylo jasno nejpozději do 10. února,“  vysvětlila svoje vize Vladimíra Hrušková. „Není to jednoduché, na programu bude spolupracovat mnoho subjektů, různých zájmových spolků, sdružení, ale také významné budějovické firmy či společnosti. V momentě, kdy bude program hotov, budou informace na webu i FB města, budou plakáty, letáčky.“

K příležitosti výročí již byla uspořádána například výstava 750 let českobudějovické architektury v síni radnice. Novinkou je skutečnost, že Česká národní banka vydá 4. března pamětní stříbrnou minci v hodnotě 200 korun. „Cena mince je v běžné kvalitě 368 Kč vč. DPH a špičková kvalita 468,- Kč vč. DPH. Podoba mince včetně popisu je na stránkách ČNB,“ vysvětlila Vladimíra Hrušková.

Město si pravděpodobně vypůjčí z Prahy také kopie korunovačních klenotů Přemysla Otakara II, které pak bude vystavovat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace