Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Prostor před píseckou nemocnicí nabízí desítky nových parkovacích míst

PÍSEK - Zcela novou kvalitu získala po stavebních úpravách lokalita před píseckou nemocnicí. Jde o prostor vymezený stávajícím parkovištěm, domovem pro seniory Světlo a ulicemi Budějovická a U Obory. Ve dvou etapách tu během letošního roku byly vybudovány nebo upraveny obslužné komunikace, chodníky, schodiště, opěrné zdi, zpevněné parkovací plochy i zcela nové parkoviště a autobusová zastávka. Součástí stavby je také instalace veřejného osvětlení, sadové úpravy a nový mobiliář. Prostor byl slavnostně otevřen dnes.


Úpravy podle projektové dokumentace zpracované ateliérem FACT provedla firma Eurovia za 25 milionů korun bez DPH. Společně s městem Písek, jehož podíl činil 12 milionů korun, jsou dalšími investory Nemocnice Písek a její zakladatel - Jihočeský kraj. Konkrétně částkami devět a čtyři miliony korun.

„Hlavním cílem revitalizace bylo vrátit dosti zanedbanou lokalitu k běžnému užívání a plnohodnotně ji začlenit do městského prostoru. Vznik nových parkovacích míst zcela určitě pomůže řešit problémy s parkováním u nemocnice," říká starostka Eva Vanžurová.

Adaptaci uvedené lokality kvituje s povděkem i první náměstek hejtmanky Josef Knot. „Jako zástupce kraje i písecký občan jsem velice rád, že se modernizace dočkalo i toto dosud opomíjené místo, které bylo mimo jiné zaneseno náletovými dřevinami a celkově bylo ve velmi neutěšeném stavu," sdělil Knot. Cílem projektu bylo zlepšit dostupnost nemocnice a domova seniorů pro občany a zároveň zvýšení úrovně životního prostředí. První náměstek hejtmanky zároveň dodal, že se jedná o příkladnou spolupráci kraje, nemocnice a města.

Obdobně to vidí i předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan. „Jako Písečák, který zná toto místo od dětství, oceňuji zejména kultivaci zarostlých pozemků blízko centra města. Jako ředitel nemocnice vnímám pozitivně schopnost tří zúčastněných stran velký projekt zrealizovat a za nemocnici řešit na jejích pozemcích poptávku po parkování našich zaměstnanců. Díky úpravám nemusíme zdravotníky nechávat parkovat uvnitř vlastního areálu a nemocnice se tak stala poměrně tichým prostorem pro výkon jejich práce a pro léčbu. Do této koncepce navíc zasazujeme téměř neslyšné elektromobily, které v areálu jezdí kvůli údržbě a dodávkám materiálu," řekl Holan. Projekt podle něho velmi dobře koresponduje s filozofií péče o zaměstnance i pacienty.

Nové veřejné parkoviště nabídne kapacitu pro 57 vozů. „Parkování zde bude přes den zpoplatněné tak, aby prostor nebyl využíván pro dlouhodobé stání. Za první dvě hodiny a poté za každou další hodinu se bude platit deset korun," doplnila starostka Vanžurová. Knot k tomu dodal, že dalších 60 parkovacích míst vzniklo nebo bylo upraveno v horní části přístupné od nemocnice na pozemcích Jihočeského kraje, resp. Nemocnice Písek. „Určena jsou pro potřeby uvedených vlastníků. Stávající parkoviště u nemocnice zůstalo samozřejmě zachováno," upřesnil první náměstek hejtmanky.

Architekt města Písku Josef Zábranský pak připomněl, že v první etapě revitalizace byly postaveny opěrné zdi, vybudována horní, nemocniční, úroveň parkingu a komunikace po koruně zdi v ulici U Obory. Ve druhé etapě se stavělo městské parkoviště i jeho napojení z Budějovické ulice a nový chodník podél této ulice nahoru ke kruhovému objezdu. Přilehlá autobusová zastávka byla nově postavena na přehlednějším místě u domova mládeže. Výsadba zeleně bude ještě pokračovat na jaře.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Martin 

  Reagovat

   

  To vymyslel a schvalil blb...odvolam,az nekdo ze spodniho parkoviste dojde pesky na rentgen...

  Vloženo 30.11.2019 22:00:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Spodní parkoviště mělo zůstat neplacený, pro lidi, co v okolí marně hledají parkovací místo.. Na sídlištích, Hradištích, všude možně město vymejšlí lidem parkovací plochy, ale tady holt buď zaplať nebo objížděj 20 minut okolí, ono se možná nějaký místo uvolní

   Vloženo 1.12.2019 08:34:53

  • KMařík 

   Reagovat

    

   Jenom blb si může myslet, že ten, kdo potřebuje na rentgen bude parkovat na městském, dolním parkovišti.Ten logicky přijede buď přímo do nemocnice, anebo zaparkuje před nemocnicí - protože není každý blb.

   Vloženo 2.12.2019 08:15:24

 • Roman 

  Reagovat

   

  Všechno vybetonujte! Za chvilku to odnesou i louky. To je teda fakt kvalita.

  Vloženo 30.11.2019 15:19:34

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A radní se budou chválit. Nikdo jiný to za ně neudělá.

   Vloženo 30.11.2019 16:27:18

   • občan 

    Reagovat

     

    Ještě budou stavět domy pro auta.

    Vloženo 30.11.2019 17:47:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace