Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 27.3 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

  • Folková legenda Nezmaři ~ křest velkého zpěvníku

    středa 27.3 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

První miminko českobudějovické nemocnice už navštívil ministr i primátor

 Autor: Jitka Welzlová, Město České Budějovice.

    Autor: Jitka Welzlová, Město České Budějovice.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Malý Dominik Prágr se stal letos prvním miminkem narozeným v českobudějovické porodnici. Maminka Kristýna Prágrová ho přivedla na svět na Nový rok čtyři minuty před třetí hodinou ráno. A malý Dominik už zažil návštěvu primátora i ministra zdravotnictví. Ministr Adam Vojtěch se na Dominika přišel podívat už včera v rámci návštěvy místní porodnice a primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda sem zavítal dnes odpoledne.

 

„Přál jsem oběma pochopitelně hodně zdraví a to, aby je nic zlého v životě nepotkalo," řekl primátor. Do porodnice zamířil nejen s přáním, ale také s dárkem a kyticí pro maminku. „V roce 2018 se v českobudějovické nemocnici narodilo celkem 2527 dětí. Pro srovnání v roce 2015 to bylo 2395, v roce 2016 pak 2606 a předloni 2493 dětí," řekla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace