banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

První říjnová sobota patří veteránům. Z čelkovických serpentin zamíří do Milevska

TÁBOR - Před necelou hodinou odstartovaly téměř dvě stovky veteránských vozů do 16. ročníku setkání historických vozidel Čelkovice 2017. Už tradičně se čelkovická jízda koná první říjnovou sobotu. Letos se po roce vrátil i závod v čelkovických serpentinách, kterými loni kvůli uzavírce Švehlova mostu a velkému provozu historické vozy jen projely. V sobotu 7. října od časného rána se automobily a motocykly řadily u táborské střední průmyslové školy.

V 9 hodin jako první na devadesátikilometrovou trať odstartovali speciální hosté, dvě posádky soutěžního kupé Škoda 130 RS. Letos totiž uplynulo přesně 40 let od významného úspěchu mladoboleslavské automobilky Škoda na Rallye Monte Carlo 1977, kde soutěžní kupé Š 130 RS obsadilo první dvě místa v kategorii do 1300 cm3 a nechalo za sebou řadu favorizovaných konkurentů. Za nimi pak na startu nechyběl například Jan Soukup s nejstarším vozem letošního závodu, Tatrou 11 z roku 1923, chotovinský Václav Janecký s aerovkou nebo ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý, který letos postavil tři posádky historických sanitních vozů.

 Po startu se veterány vydaly přes Turovec do Plané, čelkovických serpentin a k zimnímu stadionu v Táboře, kde je čeká rychlostní soutěž se slalomem. Kolem jedenácté se historické vozy sjedou na parkovišti u ZVVZ v Milevsku, kde budou mít návštěvníci dvě hodiny na prohlídku veteránů a případné popovídání s posádkami. Pak už se účastníci závodu vrátí do Tábora, na Žižkově náměstí začne program spojený s vyhlášením výsledků ve 14 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace