Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

První Sportovní hry seniorů se těšily velkému zájmu a sklidily chválu

TÁBOR – Slunečné počasí, více než sedm desítek účastníků, a především pohodová atmosféra na ploše i v ochozech – to všechno provázelo historicky první Sportovní hry seniorů v Táboře. Klání určené aktivním lidem ve věku 60 a více let přilákalo na stadion Míru osmnáct družstev, jejichž členové postupně absolvovali šest vypsaných disciplín. Soutěžilo se v hodu granátem na dálku, srážení plechovek míčkem, házení kroužků na kužel, hodu míčkem na panáka, střelbě florbalovou holí na malou branku a ve slalomu na 25 metrů. A přestože všichni aktéři her vložili do svých výkonů maximální úsilí, v drtivé většině případů prošli nástrahami jednotlivých disciplín s úsměvem na rtech. Po skončení sportovního zápolení se ještě více rozjasnily tváře členů tří nejlepších družstev. Z prvenství a zlatých medailí se radoval mužský tým Klubu vojenských důchodců, pomyslný stříbrný stupínek obsadilo družstvo s názvem Slunečnice a bronz potěšil partu vystupující jako Čtyřlístek.

 Myšlenka uspořádat sportovní hry pro dříve narozené i v Táboře se zrodila v hlavách členů nedávno založené Městské rady seniorů. A jak přiznal její předseda Jaroslav Kupsa, účast i atmosféra akce předčily prvotní očekávání. „Soutěží se zúčastnilo sedmdesát dva seniorů, další jsou na tribunách, takže tady máme přesto sto lidí. Měli jsme plány na dvacet družstev, ale v myšlenkách jsme jich měli tak deset. Jsme tedy šťastní za to, že se to hned napoprvé setkalo s takovým ohlasem," liboval si Jaroslav Kupsa a dodal, že touto akcí snaha dostat seniory z pohodlí domova zdaleka nekončí.
 Chvála od pořadatelů vstříc účastníkům našla zpětnou vazbu u samotných aktérů her. „Čím nás tahle akce oslovila? Že je to sranda a užijeme si zábavu," prohlásil s úsměvem kapitán vítězného týmu Klubu vojenských důchodců Miroslav Mana.
 Suverénně největší podpory se z hlediště dostalo nakonec bronzovému Čtyřlístku. „Nás je slyšet všude, když někam přijedeme," zasmála se kapitánka družstva Jaroslava Votýpková a rovněž ocenila premiérový ročník sportovních her. „Náš spolek je aktivní, neustále něco podnikáme a někam chodíme. Proto jsme do toho šli i tentokrát. A už teď se těšíme na příští ročník," podotkla.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace