Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Radní a docentka Lucie Kozlová žádá omluvu za šikanu na univerzitě

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kvůli údajné diskriminaci a šikaně na pracovišti se druhým rokem soudí Lucie Kozlová, nynější ekonomická radní za ANO a zároveň docentka Jihočeské univerzity. Písemnou omluvu žádá po děkance zdravotně-sociální fakulty Valerii Tóthové. Dnes vypovídal jeden z mnoha svědků, tentokrát ze žalované strany. Zbytek jeho výpovědi si ale poslechne okresní soud ještě jednou v lednu, soudkyně Eva Veselá výslech odročila z časových důvodů.

 

Lucie Kozlová tvrdí, že přišla o post vedoucí katedry kvůli vytýkacímu dopisu od Tóthové, kde ji nařkla z porušení pracovní kázně a nesprávně vyplněného cestovního příkazu. Spor mezi oběma ženami začal zhruba v letech 2011-2012.

Dnes předvolala žalovaná strana před soud někdejšího vedoucího katedry sociální práce docenta Davida Urbana. Ten měl podle žalobkyně na základě instrukcí od děkanky Tóthové kontrolovat přednášky, které vedla Lucie Kozlová a měl po ní požadovat potvrzení od lékaře a omezovat její účast v krajských komisích a komisích magistrátu. To však v dnešní výpovědi popřel.

„Nevybavuji si, že bych systematicky někoho kontroloval, žádné pokyny jsem k tomu nedostával. Pouze jsem si v docházkové knize jednou všiml, že docentka Kozlová chyběla, tak jsem ji požádal o vysvětlení a následné potvrzení od lékaře,“ vracel se k roku 2012 David Urban, který v této době katedru vedl. Dodal, že svou tehdejší nepřítomnost Kozlová zdůvodnila a tím byla pro něj záležitost uzavřena.

K omezení účasti Kozlové na komisích Urban uvedl, že tato situace měla být klasifikována jako služební cesta a že tam měla být účastna jako zaměstnanec univerzity, aby ji uvolnil z práce. „Myslím, že fakulta nebyla oslovena, aby se v komisi účastnila Lucie Kozlová jakožto docentka, alespoň ne za mého působení,“ dodal.

Podle některých svědků měl právě David Urban kontrolovat cíleně hodiny Lucie Kozlové, což několikrát dnes u soudu odmítl. Sám naznačil, že Kozlová se v době jeho působení v čele katedry chovala paranoidně. „Pamatuji si, jak se mě docentka Kozlová jednou ptala, proč sedím v autě před budovou fakulty. Měl jsem jí takto údajně kontrolovat. To ale odmítám, určitě svůj volný čas takto netrávím, abych ostentativně kontroloval zaměstnance,“ bránil se Urban.

Na otázku, zda někdy Kozlová porušila pracovní kázeň, odpověděl, že si vzpomíná pouze na jedinou výtku od studentů. Ti mu řekli, že jednou vypsala termín zkoušky, kam ale dorazila později nebo nedorazila vůbec.

Výslech svědka bude pokračovat v lednu, soudkyně líčení odročila. Je pravděpodobné, že Urban není posledním, kdo přednese svoje svědectví v tomto případu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace