Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Radní schválili stížnost proti zrušení středočeské části D3

Dálnice D3 , Autor: Archiv

Dálnice D3     Autor: Archiv

PRAHA - Radní Středočeského kraje schválili podání kasační stížnosti proti rozhodnutí krajského soudu, který zrušil návrh středočeského úseku dálnice D3.

Radní zároveň s podáním této stížnosti odsouhlasili i zpracování a projednání návrhu stavební uzávěry pro trasu budoucí dálnice D3 a silnice II/112 v úseku mezi Benešovem a Václavicemi. Dálnice D3 by měla spojit Prahu přes Tábor a České Budějovice s Rakouskem.

Úspěšnou žalobu proti vymezení trasy dálnice D3 a takzvané Václavické spojky přes Dolní Posázaví a Neveklovsko, která je navržena v územním plánu Středočeského kraje, podaly obce Ješetice, Tisem, Václavice a jeden vlastník rodinného domu. Šedesátikilometrová západní varianta středočeské části dálnice D3 má vést přes Jesenici, Psáry, Heřmanice a Mezno. Soud koridor tuto trasu zrušil a výstavbu zakázal.

O tom, že kraj pravděpodobně kasační stížnost Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) podá, informoval již minulý týden středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD). Pokud NSS rozsudek krajského soudu zruší, může příprava výstavby středočeského úseku D3 pokračovat bez výraznějšího zdržení. Pokud ale soud stížnost kraje zamítne, bude potřeba upravit Zásady územního rozvoje kraje, což je krajský územní plán. Tento proces je však časově velmi náročný a mohl by trvat až dva roky.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace