Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Radost na šampionátu hasičů. Jihočeši po výstupu na věž šestí!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Slavnostním nástupem za účasti představitelů Hasičského záchranného sboru České republiky, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, ale i hostů ze Slovenska a řady politiků bylo v pátek odpoledne na budějovickém výstavišti zahájeno mistrovství profesionálních i dobrovolných hasičů v požárním sportu. Reprezentanti jednotlivých krajů nastoupili se svými prapory, slib složili zástupce závodníků Martin Hrádek, záchranář z jindřichohradecké posádky, i členka sboru rozhodčích Ludmila Vlášková z SDH Zborov.

Zároveň se slavnostním nástupem se ale rozdaly i první sady medailí. Soutěž ve výstupu do čtvrtého patra věže pomocí hákového žebříku začala už po obědě. Dobrovolných hasičů se do tohoto klání přihlásilo čtrnáct a jejich závod vyhrál Tomáš Vlček ze Lhenic v Ústeckém kraji. Časem 15,67 by se směle vešel do první poloviny startovního pole profesionálních hasičů. Stejně tak druhý Martin Lidmila ze Zbožnova (15,95) a třetí Petr Grassl z Bystřice (16,00).

Profesionálních hasičů se postavilo na start 115. Jihočeši, kteří před rokem na republikovém šampionátu skončili celkově desátí, jsou po soutěži na věži na šestém místě! Navíc družstvo dalo rekord! Z osmi závodníků se počítá šest nejlepších časů a součet pod 94 sekund dosáhli Jihočeši historicky poprvé. Postarali se o to celkově sedmnáctý Jan Ježek, Radim Švehla na 27. místě, Ivan Pěnča 43., Milan Čada 49., Michal Doktor 50. a Michal Černovský na 51. místě. Jejich časy daly v součtu zatím 6. místo z 16 týmů, které na šampionátu startují.

Jan Ježek, který pracuje v budějovickém hasičském záchranném sboru, překvapivě spokojený nebyl. „Pomýšlel jsem na semifinálovou osmičku, to nevyšlo. S výsledkem družstva jsme ale spokojení,“ řekl. Mezi nejlepších osm na věži se propracovali hasiči z Prahy, Moravskoslezského kraje, Olomouckého kraje, Ústeckého kraje a z Plzeňského.

Vyhlášeni byli nejdříve vítězové dvoukolové soutěže, kde dosáhl nejlepšího času Karel Rykl (13,63) ze Severní Moravy, před Jakubem Pěkným (13,67) z Ústeckého kraje a Kamilem Bezručem (14,09) rovněž ze Severní Moravy. První osmička se pak utkala o titul absolutního vítěze a mistra republiky 2014 a pro tento titul si na věž bleskově vyšplhal Kamil Bezruč, vicemistrem se stal Pavel Maňas a druhým vicemistrem Adam Hrbáč. Všechny stupně obsadili zástupci Moravskoslezského kraje.

V sobotu od 7.30 už se zapojí do soutěží i jihočeští dobrovolní hasiči. V mužích reprezentují krajští  vítězové z Pikova, kteří jsou na mistrovství už popáté. V ženách hasičky ze Smrkova, rovněž na Táborsku, které mají naopak republikovou premiéru. Soutěže se přesouvají na atletický stadion TJ Sokol vedle plaveckého bazénu. Dopoledne se běží překážkový běh na 100 metrů, odpoledne štafety. Před polednem nastoupí týmy profesionálů. Požární útok je na programu v neděli.
Mezitím se účastníci setkají v sobotu večer v kampusu Jihočeské univerzity na open air rockovém koncertu.
Přijeďte fandit Jihočechům, můžete vyhrát zájezd k moři!

Soutěž  
Mezi partnery mistrovství ČR hasičů patří i Jihočeské týdeníky. Na zpravodajském portálu Jižní Čechy Teď jsme představili jihočeské reprezentanty v profesionálech. Na www.jcted.cz můžete hlasovat pro Hasiče sympaťáka. Vítěz hlasování obdrží od Jihočeských týdeníků a písecké CK Andante pobyt u moře v hotelu v Dalmácii pro sebe a partnerku. Pro celý tým chystáme překvapení. Jak jsme slíbili, k moři pojede i jeden z hlasujících čtenářů.
Hlasování do finále!
Na závěr vyhlašujeme fotosoutěž. Pošlete na e-mail marketing@jihocesketydeniky.cz jakékoliv foto z víkendového mistrovství hasičů. Připište, kterému sympaťákovi dáváte hlas. Zařadíte se do losování o zájezd a hasič-sympaťák získá s fotkou dublovaný hlas. Nejlepší fotky otiskneme.
Uzávěrka závěrečné fotosoutěže – v pondělí 30. června o půlnoci, výsledky hlasování už za týden!
-pr-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace