Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Život v právu

  středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

  Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

 • Drahá legrace

  středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Rapidní zdražení tepla ve Strakonicích mělo být, ale nebude!

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – V závěru minulého roku zaskočila Strakonické zpráva, že teplárna pro letošní rok zvedne ceny tepla o neuvěřitelných 25,27 procenta. Před Vánocemi mimořádně zasedalo představenstvo společnosti Teplárna Strakonice a jeho předseda Břetislav Hrdlička slíbil, že výstup z jednání aktuálně sdělí.

 

A následně náš portál skutečně informoval: „Zdražujeme teplo pouze o 2,5 procent!" Na dotaz, proč tak rapidní skok dolů oproti avizovanému navýšení, odpověděl: „Prošli jsme znovu celý rozpočet a našli nějaké rezervy. Navíc se rýsují nové obchodní příležitosti. Nechceme drtit občany ani firmy, musíme se snažit my, nikoliv oni."

Situaci ohledně teplárny rozebírá se strakonickým Starostou Břetislavem Hrdličkou i dnešní vydání Týdeníku Strakonicko v tradičním novoročním rozhovoru. Starosta mimo jiné i vysvětluje, proč najednou došlo k tak výraznému snížení původně avizované ceny a jak dokázalo představenstovo tak rychle najít rezervy.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Karel Strakonice 

  Reagovat

   

  Zdražení mělo být, ale z důvodu opakovaných voleb se zdražovat nebude. Náhodně jsme našli rezervy, tak zdražovat nebudeme. Toto může prohlasit jen diletant nebo předseda představenstva teplárny, starosta, nepolitik, který se svou partou kamarádů nekrade a dělá vše pro lidi. Až bude po volbách, tak můžeme v poklidu zdražit a nikdo o mandát nepřijde nebo o funkce radních a starosty.

  Vloženo 2.1.2019 17:09:10

 • Jan 

  Reagovat

   

  No, mělo by se jasně definovat o jaké rezervy se jedná. To může být pytel zlaťáků, ale také osekání mezd, nebo zmrazení investic do oprav až to padne totálně na hubu.

  Vloženo 2.1.2019 16:53:51

 • strakonak 

  Reagovat

   

  Zdražení by se neodvolalo kdyby se neopakovali volby, tak pak to bude ještě horší, opravdu odborníci na svých místech, a ty lži v tomto článku v papírové podobě jsou na zasmátí

  Vloženo 2.1.2019 13:23:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Strakoňáku: volby jako ženy, neopakovaly ženy, Vy "odborníku" na český jazyk.

   Vloženo 3.1.2019 11:11:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace