Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Recyklospektiva nenudí, přináší nové věci a inovativní přístup k prostoru

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ - Neobvyklý výstavní projekt s názvem Recyklospektiva je nově k vidění v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni. Expozice Matouše Karla Řeřichy a jeho ženy Pavly zahrnuje malby, plastiky, objekty i fotografie a přibližuje návštěvníkům dvacet let jejich tvorby.

 

Slavnostní páteční vernisáž v Domě Štěpánka Netolického zahájili samotní autoři a přihlížely jí asi tří desítky lidí. Výstava obsadila v podstatě veškeré výstavní prostory. Na každém patře, téměř v každé místnosti si návštěvníci mohou prohlédnout některá z děl manželů Řeřichových. Už při příchodu z Masarykova náměstí zaujmou přímo před domem dvoje dveře s patinou.

Tradičně pojatou retrospektivní výstavu tak rozhodně nečekejte. „Lidé uvidí věci, kterým budou rozumět více, věci, kterým budou rozumět méně, a pak věci, u kterých si možná někdo poklepe na čelo, jestli nejsem blázen." usmívá se umělec Matouš Řeřicha.

Ne každému ale jména manželů Řeřichových něco řeknou. "Od roku 2002 spolu vytváří cenu Česká hlava, což je projekt na podporu vědecké a přírodovědné inteligence. Jsou to ceny, které se každoročně předávají na přelomu listopadu a prosince v České televizi v rámci galavečera," vyzdvihuje význam manželské dvojice koordinátorka Centra třeboňského rybníkářského dědictví v domě Štěpánka Netolického Lucie Kukačková.

Umění se věnuje i syn Řeřichových Matyas, který má na výstavě také svůj koutek. Je mu sice jen třináct let, ale už od malička šije nejrůznější postavičky a loutky.

Manželé Řeřichovi spolu se svým synem žijí v současné době na statku ve Dvorech nad Lužnicí. Jejich výstava Recyklospektiva v Třeboni potrvá až do 2. května

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace