banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Ředitelkou Krajské hygienické stanice je Kvetoslava Kotrbová

Nová ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Nová ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na základě výsledku výběrového řízení předal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček jmenování ředitelkou Krajského hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslavě Kotrbové. Funkce se ujala 1. března.

 

Docentka Kvetoslava Kotrbová je absolventkou Lékařské fakulty hygienické Univerzity Karlovy v Praze. Po absolutoriu medicíny a nástupu do praxe v roce 1987 až do současné doby nepřetržitě pracovala v hygienické službě.

Věnovala se rovněž pedagogické činnosti, vedla Katedru veřejného zdravotnictví Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a podílela se na výchově odborníků v oblasti ochrany a podpory veřejného zdraví.

Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje je orgánem ochrany veřejného zdraví a musí plnit řádně své zákonné povinnosti. Nicméně dlouhodobě vnímám jistý dluh ve vztahu k informovanosti a výchově spoluobčanů v oblasti veřejného zdraví, prevence infekčních onemocnění či zdravého životního stylu. Takže komunikace s veřejností a odbornými institucemi, Jihočeským krajem a municipalitami je oblastí, na kterou se chci ihned zaměřit. Žijeme v době globalizace, která přináší do našeho života řadu rizik, a proto vnímám ochranu veřejného zdraví v našem regionu jako svou prioritu,“ uvedla Kvetoslava Kotrbová.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace