Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

S 2,4 promile motocykl nezvládl

LUŽNICE - Dopravní policisté došetřili nehodu z 5. srpna, kdy si 22 letý mladík vyjel na motocyklu Kawasaki 250 bez registrační značky a zákonného pojištění stroje. Na silnici od obce Klec směrem na Lužnici řízení nezvládl, vyjel mimo komunikaci a zachytil o strom. S těžkými zraněními byl letecky transportován do budějovické nemocnice. Nehoda má ale dohru. V nemocnici mladíkovi odebrali krev a zjistili, že měl v krvi 2,4 promile alkoholu.

 

Na motocyklu byla způsobena škoda nejméně 10 000 korun. Dopravní policisté z Jindřichova Hradce nyní motorkáře trestně stíhají v režimu zkráceného přípravného řízení. Do dvou týdnů stane před soudem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace