banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

S Kauflandem na jihu Čech přispíváte Arpidě i handicapovanému Ondřeji Tupému

 Autor: Kaufland

    Autor: Kaufland

JIŽNÍ ČECHY – Už jen do neděle můžete přispívat i v Jihočeském kraji ve sbírce supermarketů Kaufland a organizace Cesta za snem. Ta se snaží lidem na vozíku ulehčit cestu ke sportu a soběstačnosti. V našem kraji dostane výtěžek sbírky Ondřej Tupý a Arpida - centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením.

 

Ve sbírce už se v celé České republice vybralo přes tři miliony korun a lidé podporují handicapované přímo ve svém kraji. „V Jihočeském kraji jde například o Ondřeje Tupého, který před třemi lety skočil do rybníka a poranil si krční páteř a chrnul na všechny čtyři končetiny. V kalné vodě bylo jen dvacet centimetrů hluboko. Sport se pro mladého chlapce stal hnacím motorem. Toužil hrát ragby na vozíku. Když zjistil, že na jihu Čech žádný takový klub neexistuje, založil svůj vlastní," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Lidé mohou podpořit sbírku nákupy vánočních jmenovek. Výtěžek půjde na nákup rehabilitačních trenažérů pro jednotlivce, spinální jednotky či oddělení následné péče ve všech krajích. V Jihočeském regionu trenažér obdrží Arpida - centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením i Ondřej Tupý.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace