banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Sedmnácté zlato z Pražských Vánoc pro prachatické klarinety

 Autor: Klarinetový soubor Prachatice

    Autor: Klarinetový soubor Prachatice

PRACHATICE - Klarinetový soubor Prachatice rozšířil sbírku svých zlatých trofejí o zlatou cenu, kterou získal na Mezinárodním festivalu Pražské vánoce, který se letos konal v centru hlavního města v kostele U Salvátora nedaleko Staroměstského náměstí. Bodováním poroty se zároveň stal i Vítězem kategorie.

 

Prachatičtí klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Vít Neužil si připravili v soutěžním repertoáru skladby od romantismu až po jazz. Dvěma skladbami k úspěchu souboru přispěla také zpěvačka Petra Sovová, když porotě za doprovodu mimo jiné zazpívala árii Berty z Rossiniho opery Lazebník Sevillský.

Za více jak dvanáct let existence klarinetového souboru se podařilo v různých částech Evropy nasbírat celkem sedmnáct zlatých a tři stříbrné ocenění v mezinárodních soutěžích. Na festivalu Pražské vánoce získal soubor zlatou cenu v letech 2015 až 2018 a v roce 2012 získal stříbrnou. Před několika týdny pokřtil také zároveň soubor své novinkové CD v Prachaticích. Celkem jich má na kontě sedm.

Z Prahy poté zamířil soubor do Čkyně, kde v místní synagoze odehrál svůj poslední adventní koncert, a to za přispění mluveného slova Marcely Haspeklové. Před tím ale také absolvoval ještě vánoční koncerty v Třeboni, Blatné a Vodňanech. Posluchači a návštěvníci těchto koncertů měli mimo jiné možnost společně si zazpívat známé vánoční koledy za doprovodu klarinetistů. Vánoční koncerty měly vždy svou specifickou a neopakovatelnou atmosféru. Festival Pražské vánoce se stal hezkým a příjemným zakončením letošních vánočních vystoupení, které pro své posluchače soubor připravil.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace