Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Sedmý ročník Bitvy na Winterbergu s názvem Sedm statečných rozřinčí meče a sekery. K vidění budou i tanečnice

VIMPERK - První srpnovou sobotu se v zámeckých zahradách na Státním zámku Vimperk bude bojovat. Zahraje i středověká kapela Pasáčci vepřů Subulcus.

 

Začíná se ve 13 hodin otevřením vstupu do zámeckých arkád. Od 14:00 budou k vidění divadelní a šermířská představení. K tanci a poslechu zahraje středověká kapela Subulcus. Velká scénická bitva se strhne v 17 hodin. Poté změří své síly rytíři v turnajích.

Pro děti jsou připraveny nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si i střelbu z luku. Se svými dravci se představí sokolník a nebude chybět ani ukázka hadů a palných zbraní.

Ani letos nebudou na akci chybět naši slovenští přátelé, kteří se představí s mučícími praktikami.

Nově návštěvníci ochutnají některá ze středověkých jídel. Celou akci uzavře kolem 23. hodiny velkolepá ohňová show v podání držitelů českého rekordu.

A jaké skupiny historického šermu se vám předvedou v akci? SHŠ Artego akci pořádá, SHŠ Rytíři Žichovice, Adoreta von Raven, Taurus Ater a ještě další šermíři. Máte se na co těšit!
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace