Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Matěj Rak

  neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Seminář argentinského tanga

  neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Sepekov má nového místostarostu

Starostka Pavlína Bambuškarová bude mít pro příští volební období po boku místostarostu Zbyňka Hejného. Tak jako na snímku. , Autor: L. Kolářová

Starostka Pavlína Bambuškarová bude mít pro příští volební období po boku místostarostu Zbyňka Hejného. Tak jako na snímku.     Autor: L. Kolářová

SEPEKOV - V Sepekově dnes aspirovali na rekord. Budou mít zřejmě nejrychlejší ustavující zastupitelstvo široko daleko. Za čtyřicet minut bylo hotovo. Starostkou je znovu Pavlína Bambuškarová z kandidátky Nezávislí. Ke změně došlo na postu místostarosty. Dosavadní místostarosta Pavel Benda už nekandidoval, lidovci vůbec nedali dohromady kandidátku. Novým místostarostou se stal Zbyněk Hejna rovněž z kandidátky Nezávislí. Ti získali v 15 členném zastupitelstvu 11 křesel, zbývající čtyři obsadili komunisté. Místostarosta bude pracovat jako neuvolněný, starostka je pro výkon funkce uvolněná. Všechna hlasování si zastupitelé schválili jako veřejná, plenta pro tajné hlasování zůstala nevyužitá.

V Sepekově bylo v roce 2014 pět kandidátek, teď už jen dvě - Nezávislí v čele se starostkou Pavlínou Bambuškarovou a komunisté. Byli to právě oni, kdo Pavlíně Bambuškarové pomohl ve volbách před čtyřmi roky. Teď ale zřejmě nastal nesoulad. 

"Napřed nám nechtěli dát vůbec nic, pak se to ale některým v Nezávislých asi nelíbilo, tak nám dali aspoň kontrolní výbor," sdělil Stanislav Sedláček. KSČM učinila také pokus prosadit Martina Filipína do osadního výboru v Líšnici. Nezávislí pro něj ale ruku nezvedli, takže neprošel. "On tam ani kandidovat nechtěl, ale my jsme mu řekli, že když je z Líšnice, tak ho navrhneme. V Líšnici se to ale nějak mezi lidma mele a neprošel," řekl Stanislav Sedláček.

Nezávislí obsadili kromě postu starostky a místostarosty také radu městyse. Novinkou je, že jednotliví radní budou mít na starosti konkrétní oblasti - Pavel Mácha místní část Líšnice, David Lukeš veřejné zakázky a správu majetku, Michal Koutník školství, kulturu, sport anebo bytové záležitosti. 

Také finanční výbor povedou Nezávislí - předsedou byl zvolen Jaroslav Lukeš, členy budou Petr Urban, Romana Kotalíková, Gabriela Krahulová a Luboš Céza za KSČM. 

Kontrolní výbor obsadí celý KSČM, kromě předsedy Luboše Cézy v něm budou pracovat Jiří Gröger, Martin Filipín, Stanislav Sedláček a Marie Lukešová. 

Kromě těchto dvou výborů, zřizovaných povinně ze zákona, v Sepekově ustanovili ještě osadní výbor Líšnice, který povede Pavel Mácha, výbor pro stavební činnosti v čele s Lubošem Vanišem, a výbor pro školství, kulturu, sport a společenský život, jeho předsedou bude Michal Koutník.

Starostka Pavlína Bambuškarová poděkovala všem, kteří přišli k volbám i za hlasy pro sdružení Nezávislých a slíbila, že všichni zvolení zástupci občanů jsou připraveni pracovat pro pěkný a spokojený život v obci. V diskusi se pak ozvali občané se žádostí, aby městys apeloval na Jednotu, která nyní zřizuje Poštu partner, že postrádají funkční terminál. Další hlasy zazněly, že lidem pošta v obchodě nevyhovuje, protože postrádají soukromí. I o tom slíbila obec s Jednotou jednat. 

Víc už v Milevských novinách příští středu. 

Diskuse k článku - 33 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Kámoš 

  Reagovat

   

  Přečtěte si příspěvek p.Petra v diskusi o volbě starosty v Milevsku,ten o schopných lidech.....

  Vloženo 5.11.2018 20:29:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Doufám ze paní redaktorka novin . Tyto komentáře zveřejní do MN. PROTOZE JSOU PRAVDIVE. DEKUJI

  Vloženo 4.11.2018 22:51:47

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak jak koukám na fotografie z ustanovujiciho zastupitelstva. Tak to odpovídá, paní starostka měla kolem sebe omotanou Ruskou vlajku se srpem a kladivem.

  Vloženo 4.11.2018 22:45:22

 • Bozena 

  Reagovat

   

  Nestačím se divit, co je v lidech 25 let po "něžné revoluci" nenávisti a zloby. Kdo nechce, nevidí co dobrého se v Sepekově za uplynulé volební období udělalo. A že na tom významný podíl měla starostka je bez diskuze. Z kritických příspěvků se mi zdá, že o budoucnost Sepekova mají zájem ti, kterým to ani nepřísluší.
  A tak všem zastupitelům děkuji, že do toho šli a jsou ochotni pro budoucnost nás občanů pracovat. A současně prosím, nenechte se otrávit nenávistnými a závistivými poznámkami

  Vloženo 4.11.2018 16:42:40

  • Kámoš 

   Reagovat

    

   Božka,ta revoluce nebyly tak "něžná", jako spíš sametová.....

   Vloženo 5.11.2018 20:16:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Znám pár lidí, kteří by rádi něco udělali pro obec Líšnici,ale bohužel nebyli osloveni z důvodu, že by mohli překazit plány starostky a ostatních členů zastupitelstva. A proto si paní starostka obchází a nabírá pod svá křídla lidi, kteří budou dělat a souhlasit s tím, co ona řekne. Viz. závěrečná řeč radního Michala Koutníka na vystoupení žáků Základní školy v Kulturním domě v Sepekově: "Oni mi řekli, abych udělal...., oni mě poslali". Což mluví za vše.

  Vloženo 4.11.2018 14:29:27

  • Anonymni čtenář 

   Reagovat

    

   Naprosto souhlasím s tím to příspěvkem znám lidi,kteří osloveni nebyli a to nejsem z Líšnice a vypadá to že na post radního za Líšnici se jmenovalo jméno znouze protože to nikdo nechtěl?! Tak to vyznívá.No coment.

   Vloženo 4.11.2018 16:10:00

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Dobrý den,
   mohl/a byste nám prosím sdělit, kteří lidé chtějí něco udělat pro obec v Líšnici a potažmo i co jim v tom tedy momentálně brání?

   Závěrečná řeč pana Koutníka byla evidentně "z patra", v takovém případě člověk mluví páté přes deváté, samozřejmě "kdo chce psa bít..."

   Vloženo 5.11.2018 10:08:07

   • Anonymni čtenář 

    Reagovat

     

    Nevím kdo to psal ale je viďět že lidi v Líšnici asi moc dobře nezná být Líšnikářem asi bych se urazil to opravdu není hezké vyjádření.Vím že tam byli lidé kteří vždy měli zájem něco dělat a dělalo se to vím.Myslím že to v Sepekově na úřadě dobře vědí.Co jim brání to vědí asi oni sami třeba lidi

    Vloženo 5.11.2018 17:16:51

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace