Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

Koncert dětských pěveckých sborů.

• Anna K. - Akusticky 2019

Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

Silné emoce, prokopnuté dveře a ostré nadávky. Odchod rozhodčích přijela na stadion do Veselí jistit policie

Po silně vypjatém závěru se nakonec hokejisté Lokomotivy radovali v prvním čtvrtfinále play-off proti Vimperku z vítězství 3:2 v prodloužení. , Autor: Josef Janda

Po silně vypjatém závěru se nakonec hokejisté Lokomotivy radovali v prvním čtvrtfinále play-off proti Vimperku z vítězství 3:2 v prodloužení.     Autor: Josef Janda

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Prokopnuté dveře od kabiny rozhodčích, vimperský buben hozený na led, vítězný gól, jehož platnost mohl podle rozhodčího potvrdit jen bůh, a parta rozhodčích pod ochranou městské policie. Příznivci hokeje se při startu čtvrtfinálové série play-off mezi Veselím nad Lužnicí a Vimperkem rozhodně nenudili. Kromě těchto pikantností nabídnul páteční večer pět branek se šťastnějším koncem pro veselskou Lokomotivu, která díky Mikeskovu gólu z 62. minuty porazila Vimperk 3:2 v prodloužení. V neděli si tak poveze do Vimperku v sérii hrané na dvě vítězná utkání vedení 1:0.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Vimperk 3:2p (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0), branky a nahrávky: 3. Čáp (Chlaň), 60. Drs (Čáp), 62. Mikeska (Čáp) – 39. Binder (Chaloupka, Hanzal), 53. Horejš (Hanzal), rozhodčí Hamr, Stach – Müller, Soukup, vyloučení 5:9, navíc Fleischman (Vimperk) 10 minut, využití 1:0, 351 diváků.

Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Drs, J. Benda, L. Míchal, Krampl, Kyml – Čáp, Mikeska, Nehoda, J. Míchal, R. Benda, Bůžek, Kratochvíl, Novák, Vlach.

Vimperk: Podskalský – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, Předota, Janásek, Horejš – Binder, Hanzal, Paule, J. Sitter, Suchánek, R. Sitter, Fleischman, Bárta, Korous, Novotný.

Nadmíru vyhecovaný závěr spustila situace z 62. minuty, kdy se domácí po Čápově akci a Mikeskově pokusu radovali z vítězného gólu. Hosté vehementně protestovali a hlásili, že gólman Podskalský stihnul zastavit puk před brankovou čarou. Chvíle nejistoty ale brzy skončila, když rozhodčí branku po poradě uznali. Situaci neunesli fanoušci Vimperku, kteří hodili na led kromě kelímku od piva také jeden ze svých bubnů.

Jak spornou situaci viděl veselský útočník Martin Čáp? „Při gólu jsem stál za bránou a puk byl dvacet centimetrů za brankovou čarou, jasně jsem to viděl a na svou smrt to můžu odpřisáhnout. Takže jsem se začal hned radovat. Gólman prostě puk vyndal z brány a nepřiznal to. Myslím, že delegát stojící za brankou to rozhodčím řekl," hlásil veselský kanonýr Martin Čáp.

Rozhořčení v táboře hostů vyvolalo zřejmě prohlášení hlavního rozhodčího. „Našemu kapitánovi řekl, že to viděl jenom bůh. Když tohle rozhodčí Hamr uzná jako gól, co si o tom máme myslet? Rozhodčí situaci buď vidí a ukáže do brány a gól je jasný, nebo když puk v brance nevidí, má rozpažit. Obzvlášť v situaci, kdy se rozhoduje zápas play-off v prodloužení. Ale nemůže se přece radit s čárovými, kteří u branky nebyli, a pak gól uzná," zlobil se po utkání asistent trenéra Vimperku Jiří Horejš. Z kabiny hostů dlouho po zápase létaly vulgární vzkazy. „Zaplaťte nám autobus, vy č****i, když jste si to koupili," vzkázali Veselským.

Velmi rozezlení fanoušci Vimperku čekali před zimním stadionem na rozhodčí, s nimiž si chtěli závěr utkání přinejmenším vyříkat... Na ochranu sudích a jejich bezproblémový odchod musela dohlédnout přivolaná hlídka městské policie.

Vzhledem k neobvykle vyhecovanému závěru se mají Veselští v nedělní odvetě ve Vimperku na co těšit. „Bude to tam hodně těžký! Už nás upozorňovali, že nám tam usekají ruce, kdyby náhodou prohrávali. Ale tohle k play-off patří. Jedeme tam vyhrát, už se sem nechceme ve středu vracet," má jasno Martin Čáp.

Ještě více se o čtvrtfinálové bitvě dočtete ve středečním Týdeníku Táborsko. Dozvíte se, co na sebe fanoušci během utkání pokřikovali a jak vypadal společný odchod obou táborů fanoušků ze stadionu. Nezamlčíme ani, kdo prokopnul dveře kabiny rozhodčích.

Mezi ohlasy nebude chybět trenér Lokomotivy David Šošovica a elitní útočník Martin Čáp, který se podílel na všech třech gólech Veselí.

Za hosty z Vimperku promluví asistent trenéra a vedoucí týmu v jedné osobě Jiří Horejš. Jaká nalezl na zápasu pozitiva?