Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Škoda po požáru pily na Táborsku je tři miliony korun

DRÁCHOV – Tři miliony korun. Na tolik byla odhadnuta škoda nočního požáru pily v Dráchově na Táborsku, ke kterému vyjeli hasiči v úterý 8. května v půl desáté večer. V době jejich příjezdu hořela plamenem střecha jedné dílny pily, požár dále ničil i mezisklad se dřevem. V objektu nikdo nebyl. „Rozsáhlý požár, který střechu dílny a meziskladu zničil prakticky kompletně, dostali hasiči pod kontrolu přibližně do půl hodiny,“ přiblížila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Následovalo nezbytné rozebírání shořelé střešní konstrukce. Střecha byla rozebrána a ohniska dohašena krátce po půl druhé noční. Úplná likvidace požáru byla nahlášena v 1:39 hodin. „Na požářišti z důvodu monitoringu zůstala až do rána místní dobrovolná jednotka. Na místo se pak 9. května po sedmé hodině ráno vrátila táborská profesionální jednotka a společně se soběslavskými kolegy a dobrovolnými hasiči z Veselí nad Lužnicí dohašovala skrytá ohniska," poznamenala Vendula Matějů.

Operační důstojníci vyslali k požáru profesionální hasiče ze stanice Soběslav a svolali jednotky SDH obcí Veselí nad Lužnicí a Kardašova Řečice. Ze stanice Tábor povolali další cisternu a především výškovou techniku. K požáru vyjely další jednotky dobrovolných hasičů obcí Lomnice nad Lužnicí, Tučapy, Dolní Bukovsko a Dráchov. Povolána byla také cisterna profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice. Celkem se na požářiště dostavilo 11 cisteren, dva dopravní automobily a automobilová plošina. Podle Venduly Matějů hasiči svým zásahem uchránili majetek za 20 milionů korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace