Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Slavnost Dotkni se Písku s Marií Terezií. Přijede Čechomor, Janek Ledecký i Dalibor Janda. Novinkou bude zóna youtuberů

Čechomor - jeden z magnetů letošní městské slavnosti Dotkni se Písku.

Čechomor - jeden z magnetů letošní městské slavnosti Dotkni se Písku.

PÍSEK - Víkend plný koncertů, divadel, dávné historie a zábavy čeká na obyvatele a návštěvníky města Písku od 8. do 10. června. Na Velkém náměstí, v Palackého sadech a Alšově náměstí vyrostou tři scény. Doprovodný program se uskuteční na Parkánech, v letním kině, v koncertní síni Nejsvětější Trojice a na několika dalších místech. Historická část nese podtitul Od Marie Terezie k Františku Josefovi. Vyvrcholením bude sobotní ohňostroj nad Otavou a nedělní bohoslužba. Vstup na městskou slavnost bude s výjimkou některých doprovodných akcí zdarma.

Program míří na všechny generace. Žánrově jsme ho rozdělili," vysvětluje ředitel Centra kultury města Písku a dodává: „Velké náměstí bude ve znamení velkých koncertů: v pátek vystoupí Čechomor, zajímavé bude určitě představení irských Led Farmers nebo komponovaný program táborského Swing Bandu. V sobotu se na scéně objeví Janek Ledecký nebo Dalibor Janda, který slaví letos své 65. narozeniny. Součástí programu je tradičně vystoupení místních souborů. Velké náměstí bude také oba dva dny svědkem historické ceremonie, na kterou dorazí Marie Terezie. V Palackého sadech zazní především lidová a folková hudba. Kromě vystoupení nejpopulárnější jihočeské dechovky Babouci se zde odehraje i vystoupení řady hvězd TV Šlágr jako je například Veselá trojka nebo Black Band. Pro mladé publikum je připraven program na Alšově náměstí v zastřešeném mobilním planetáriu. Historické workshopy, divadlo a zábavu pro děti naleznete na Parkánech."

Letošní novinkou je mobilní kryté Planetárium, ve kterém se budou v pátek a sobotu střídat Youtubeři, koncerty regionálních a mladých kapel s vystoupeními vítězů pěveckého soutěže Oběžná dráha. Kapela Nebe je první hudební skupina na světě, která propojila systém planetárního promítání na velkou kopuli nad hlavami diváků s živým vystoupením. Písečtí návštěvníci koncertu Nebe tak budou jedni z prvních, kdo uvidí projekce doplněné o magickou pódiovou show.

Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i umělců, ať už v rámci hlavního programu nebo doprovodné části, kterou zajišťují další pořadatelé. Výstaviště bude patřit po oba dva dny lunaparku a adrenalinovým atrakcím, v Domě U slona budou probíhat výstavy a prohlídky, zapojí se i autosalony s výstavou novinek a veteránů, Divadlo Pod čarou nabídne Černý desky, velká páteční taneční party se uskuteční v Letním kině.

Městskou slavnost zakončí tradiční nedělní bohoslužba. Modlitba ranních chval v děkanském kostele bude pokračovat modlitbou za město u Mariánského sloupu a následným průvodem z Alšova náměstí zpět do děkanského kostela, kde se uskuteční společná mše svatá.

Akci pořádá a koordinuje Centrum kultury města Písku za podpory města Písku a ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Podrobný program:  www.dotknisepisku.cz

Fb událost: https://www.facebook.com/events/594757427551158/

Slavnost má i svou oficiální video pozvánku https://www.youtube.com/watch?v=AGAKDB0jtv8

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace