banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pouťové posezení s harmonikou

  neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

  Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

 • Sekáč Podlesí

  neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

  Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Smutek s fanoušky Táborska sdílel Patrik Schramhauser

TÁBOR - I po dnešním zápase fotbalistů Táborska se konalo v klubové restauraci setkání fanoušků a za mužstvo dorazil Patrik Schramhauser, který oživil hru v závěru, vnesl na hřiště rychlost, ale bohužel se neprosadil. Z těsné prohry s Brnem 1:2 na domácím hřišti zavládl smutek v kabině i na ochozech, kde se v dnešním studeném odpoledni sešlo přes 850 diváků.

 

Fanoušci se Patrika Schramhausera ptali, jak viděl první gól, který Táborsko inkasovalo. "Nebyl tam pískaný faul na Čermáka, mohlo to být na penaltu, o tom jsme se v kabině bavili," připustil Patrik, že viděl z lavičky totéž. "I kdyby nás ale rozhodčí řezali, vždycky se dá dát nějaký ten upatlaný gól, tak na rozhodčí bych se nevymlouval. Kdyby se dnešní naše šance proměnily, tak si na rozhodčího nikdo ani nevzpomene," myslí si osmnáctiletý mladík. Shodl se s fanoušky, že se začalo pořádně hrát, až když tým prohrával. "Nevím, čím to je," pokrčil rameny. 

Fanoušci chtěli vědět, s jakou náladou se tým chystá na středeční derby na budějovickém Dynamu. "Budou nám chybět Čermák a Gebert, ti proti Dynamu hrát nemůžou. I proto bylo dneska důležité, aby se Šandera a Kučera nevykartovali. My nemáme na Dynamu co ztratit," nehází mladý záložník flintu do žita předem a to fanoušci ocenili. 

Po každém domácím zápase se v klubové restauraci dopíjí sud a pivo je za 15 korun. Kromě toho mají fanoušci příležitost mluvit se zástupcem kabiny. 

Mrkněte na fotkách ještě na smutek golmana Jakuba Šimana a jak si můžete všimnout, náš sportovní redaktor Josef Janda zpovídal do Týdeníku Táborsko střelce domácího gólu Davida Březinu, který se blýskl excelentní brankou z dálky, bohužel ale z táborské strany jedinou. I fotorepo ze zápasu tu později bude!

 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • jan 

  Reagovat

   

  Pokud nebudeme podporovat sport, nebudeme pracovat s mládeží, tak ona si už nějakou zábavu najde. Pak se nedivme tomu, že se mladí poflakují kolem nádraží a hulí.

  Vloženo 16.4.2019 14:53:02

  • xl 

   Reagovat

    

   Podporovat městem sport ano, mládež také, ale ne profesionální týmy se statusem s.r.o. nebo a.s. Podle tebe ale asi ostatní sporty
   než jsou zkorumpovaný fotbal a zkorumpovaný hokej nejsou sportem.

   Vloženo 16.4.2019 15:10:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kecy, o tom tady nikdo nediskutuje. Diskutuje se o tom, proč, za relativně velké peníze asi nejdou do fotbal, ale někam jinam než do výsledkové části. Ta vaše otřelá komunistická věta je už trapná. A kolem nádraží nikdo nehulí, jsou tam havrani.

   Vloženo 19.4.2019 08:59:53

 • Ivan 

  Reagovat

   

  Moc tyhle debaty nechápu. I včera v tý zimě bylo na stadionu skoro tisíc lidí. Minule přes tisíc a klub pracuje s dětma. Místo abyste byli rádi že tady něco takovýho je tak pořád pyskujete. Co jinýho by mělo město financovat než to co baví lidi a slouží lidem? Já jsem rád že jdou ty peníze do sportu než aby to utratilo město za dotace kostelům nebo nějakým pochybným neziskovkám.

  Vloženo 15.4.2019 11:17:20

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Když se hrálo o postup s ČB na Sezimáku bylo tam i za plotem skoro 4000 lidí. Když vám přijde na tak významný zápas související s bojem o záchranu jen cca 850 lidí, tak je to vlastně ostuda, nemyslíte. A to jsou z poloviny ještě sponzoři a jejich kamarádi a přátelé hráčů. Okres Tábor má cca 104 000 obyvatel. Když vám přijde na zápas 0.0081 % obyvatel, tak to je vskutku dost děsivé a signalizuje to něco o herním projevu atd. o vůli k výhře, atd., atd. Pokud vám ovšem těch 850 (z poloviny - důchodci) stačí, tak prosím Ivane nepište jak je to vše prima. Prostě to prima není a Táborsko asi spadne o soutěž níž. A je-li vize taková, že stačí si zahrát, rozdělit si prachy a dát si pivo, tak proč ne, ale na to vskutku není třeba veřejných peněz. To stačí, když si rozdělíte vstupné tj. 850x cca 100 = cca 85.000 a nazdar….

   Vloženo 15.4.2019 12:28:13

   • Vanous 

    Reagovat

     

    Jestli to nebude tím, že 99% lidí z okresu Tábor má jiné starosti. Třeba vesnický fotbal, věnují se dětem, domu, zahradě, kamarádům nebo vyrazí sami za sportem atd. Ani já nemám jediný důvod jít zrovna na fotbal Táborska. A ten divný výsledek s ČB o postup, bych raději nepřipomínal. Možná i kvůli tomu nechodí lidi.

    Vloženo 15.4.2019 13:41:20

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Ale je tu ostudu s Dynamem připomínejme. Taky připomínejme, že město dalo fotbalu za poslední tři roky skoro 27.000.000 Kč. Z venku to vypadá jako vyhozené peníze, že? V Táboře koluje info, že ty ČB byly máznuté 2.500.000 mil. Tak O tom mluvme. A pak teprve komentujme výsledky. Pokud FC Táborsko bude jen průtokáč peněz k podivným adresátům, tak se tam nikdy hrát fotbal pořádně nebude. Navíc těch 27.000.000 je vskutku z peněz občanských. Otázka taky zní zda fotbal třeba nesponzorují firmy jako Comett, Teplárna, TST, Bytes, atp. To by taky bylo nepřímo z peněz občanů. Takže se nabízí otázka co to celé vlastně znamená? Že už je ten morální rozklad zcela obchodní záležitostí? Smutek fanouška Schramhauser nechápu. Musí přece vědět, jak se věci mají.

     Vloženo 19.4.2019 08:57:01

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      A vy nevidíte ten nový stadion nebo co? Co tam dřív bylo? Škvára.

      Vloženo 19.4.2019 09:29:09

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       V Kvapilce byla umělka a dost drahá z EURo fondů..., jaká škvára, ta snad už není nikde, kde se mají hrát ligové soutěže. Ani v Košicích u Tábora, i když mají hřiště z kopce.....

       Vloženo 19.4.2019 10:50:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A jiné kluby s dětmi nepracují jenom Táborsko? Pokud vím tak všude na vesnicích kde se hraje alespoň okresní přebor. A bez dotací.

   Vloženo 15.4.2019 15:11:47

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ale 15.000.000 městské dotace na stadion, moc o mládeži není. Kdyby se to dalo třeba do stadionu Viktorie, tach bych to chápal. Ale do stavebního soukromého subjekt FC MAS Táborsko a.s. je to trochu podivné, nemyslíte. Jaksi to s mládeží nesouvisí...… Stadionu pro mládež je tu dost, navíc rekonstruovaný stadión, byl taky fotbalový i předtím. Takže myslím, že ještě to by město dělat nemělo a mělo by se řádně reptat občanů co si myslí a asi by se těch 1000 skalních divilo co si myslí. Třeba tady má floorball víc fanoušků a halu nemá. Má někdo nějakou statistiku fanoušků?

   Vloženo 19.4.2019 10:47:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Asi je to hlavně o tom pivu. To je základ. V článku však není uvedena značka a stupeň, aby bylo možno porovnat, zda na tom FC MAS Táborsko ještě vydělá nebo ne.

  Vloženo 15.4.2019 09:02:21

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Není to o penězích, je to o podivném vedení táborských sportů, která zřejmě neefektivně pracují s mládeží a možná i kluby tunelují. Dodnes není nikde dostupné kam jde cca 8.000.000,- Kč, které město fotbalu dává a jak byly kluby utraceny a za co. Na takový rozbor by měl mít nárok vlastně každý sponzor. Ale je to celkem jedno, když v příštím kole doma Prostějov a Chrudim zabodují naplno a Táborsko nevyhraje v ČB, tak je to už stejně jedno. III.liga, odchod hráčů a nižší sponsoring ze všech stran. To je možná vše důsledek, toho, že FC Táborsko a.s. je spíše stavební něž fotbalová společnost. Ještě před nedávno se Táborsko chvástalo s první ligou, když se letos zachrání bude to zázrak. Nutno podotknout, že v Táboře se mezi sportovci, radnicí i občany vytvořila docela velká vzájemná nedůvěra. Přesto je sport v Táboře docela ekonomicky zajímavá kapitola, neb radnice dá do přímo či nepřímo na sport zhruba 55.000.000 miliónů za rok. Toto číslo se každý rok nějakým způsobem zvyšuje. Kam ty peníze jdou nikdo řádně nevysvětlí, ale dá se říci, že to je suma, za kterou se dá žíti pohodlně bez výsledků, neboť radnice nemá už 30 let vazbu úspěch - více peněz, neúspěch - méně peněz.

  Vloženo 15.4.2019 08:53:19

  • milión sem, milión tam 

   Reagovat

    

   Víš vůbec kolik je 55.000.000 miliónů jak píšeš? Ta si to spočítej a nepiš nesmysly. Jen pro tvoje info - miliarda je tisíc miliónů
   a teď si spočítej (pokud ovšem toho jsi schopen) kolik je tedy 55 miliónů miliónů jak uvádíš a zjistíš co píšeš za kraviny.

   Vloženo 15.4.2019 12:59:37

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To nejsou kecy, to je uvedeno v účetní uzávěrce města za rok 2018, kraviny píšeš ty.

    Vloženo 19.4.2019 09:04:08

 • hgr 

  Reagovat

   

  Nejsou prachy na hokej,nebudou ani na fotbal,má tato soutěž pro Tábor vúbecc smysl???

  Vloženo 15.4.2019 07:57:03

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Má to smysl, jsou tu ještě i jiné sporty. Třeba šachy.

   Vloženo 15.4.2019 09:57:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace