Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční pásmo 4

    neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Vánoční pásmo pohádek.

  • Jindřichohradecký symfonický orchestr

    neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Sjezdovky jsou prosluněné, lyžuje se skvěle

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují ve skiareálech Lipno, Monínec a Zadov?

 

Ve skiareálu Lipno pohladí lyžaře teplé paprsky slunce a také nižší ceny skipasů o 30 %. Lyžuje se zde na 40 centimetrech sněhové pokrývky a to na všech sjezdovkách. Nejlepší lyžovačka je ráno a dopoledne, v noci teploty klesly dokonce k mínus pěti stupňům Celsia. Odpoledne se lyžaři buď opalují na sjezdovce s drinkem v ruce, nebo si užívají Stezku korunami stromů či vyrážejí na kolo kolem Lipna.

Na moníneckých sjezdovkách leží v průměru 45 centimetrů sněhu, na který pomalu začíná svítit sluníčko. Lanovky a vleky jsou v provozu jako vždy od 9 do 16 hodin, večer pak od 18 do 21 hodin. Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami.

Na dnešek připadá 100. den sezóny, a proto si na Zadově zalyžujete za nižší ceny. Dospělí zaplatí 100 Kč a děti 50 Kč. Od středy do soboty si užijete i večerní lyžování vždy od 18 do 21 hodin. V areálu Kobyla se lyžuje výborně, výška sněhu se pohybuje od 30 do 65 centimetrů. Nové Hutě a Churáňov nejsou v provozu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace