banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Taneční odpoledne

    Úterý 20.8 14:00 - Milevsko, Nízkoprahový klub Fanouš

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Sněhu je na Lipně nejvíce za 13 let. Bruslaři vyjedou za tmy

 Autor: Skiareál Lipno.

    Autor: Skiareál Lipno.

LIPNO - Sněhové podmínky na Lipensku jsou letos výjimečné. Pochvalují si je i provozovatelé Skiareálu Lipno, kde se kromě sjezdovek daří díky dostatku sněhu udržovat také běžkařské stopy a hosté mohou vyrazit na zamrzlé jezero. V pátek tady bruslaři vyjedou za svitu svíček. Nejvíce sněhu za posledních 13 let, tak označují místní pamětníci letošní zimu na Lipně.

 

Přívaly sněhu, které Lipno zažilo v průběhu ledna, nejsou obvyklé. V posledních letech jsme byli zvyklí spíše na lednovou oblevu, která komplikovala přípravy před jarními prázdninami. Letos je sněhu dostatek a teploty jsou stabilní. Takhle by měla vypadat správná zima! Když leží sníh i mimo sjezdovky, navozuje to krásnou atmosféru, kterou si hosté užívají.

Ve Skiareálu Lipno je otevřeno všech 12 km sjezdovek a také zábavné prvky jako měřený slalom, snowpark a skicrossová trať. „Skicrossku jsme letos rozšířili na dvě paralelní dráhy, které se kříží tunelem, což je pro děti velký zážitek," uvádí Vojen Smíšek. V provozu jsou také stopy pro běžkaře a 4 kilometrový bruslařský okruh na zamrzlém jezeře.

Páteční večer bude patřit bruslařům. V 18:30 totiž odstartuje akce s názvem Bruslení při svíčkách. Na ledovou dráhu připravíme 100 zapálených svíček, které bruslaře dovedou z Mariny až na Loděnici Lipno. Tam na ně bude čekat občerstvení přímo na ledě. Atmosféru doplní zapálený oheň a hudba. Brusle bude možné až do 20 hodin zapůjčit v Intersport Rent Kapitanát u nástupu v Marině a pro první bruslaře je připraveno také sladké překvapení od McDonald's. Při loňském prvním ročníku si nevšední atmosféru na ledě užívalo asi tisíc hostů.

Série lipenských akcí pokračuje i o víkendu 9. – 10. února. Na programu je tradiční lyžařský závod Kramolínský obřák, který je otevřen pro veřejnost. „Závodit mohou malí i velcí lyžaři z řad veřejnosti. Nachystána je profesionálně postavená trať s časomírou. V sobotu čeká závodníky obří slalom a v neděli klasický slalom," dodává Smíšek.

Hendikepovaní lyžaři se mohou zúčastnit akce Sobota s Lipno bez bariér. V rámci té mají zapůjčení speciálního lyžařského vybavení zdarma. K dispozici jsou takzvané monoski a biski, na kterých se lyžuje v sedě. Skiareál Lipno pořádá tuto akci v rámci projektu Lipno bez bariér, který otevírá provozy a zážitky nejen hendikepovaným, ale například i maminkám s kočárky. Myšlenka se promítla i při stavbě Stezky korunami stromů, která je v celé své délce bezbariérová.

Mrazivá zima přináší i nevšední výhledy ze Stezky korunami stromů. V zimě se vzduch vyčistí. Viditelnost je potom tak dobrá, že lze často spatřit i panorama 200 km vzdálených rakouských Alp. Výhled je i na zasněžené pohraniční kopce a zamrzlé jezero, kde krouží bruslaři.

Výlet na Stezku je ideální nakombinovat právě s bruslením. Po výkonu na ledě si dáte relax při procházce do korun stromů, a navíc se teď můžete občerstvit a zahřát v nově otevřené restauraci Energo poblíž Stezky. Na Stezku se dostanete přímo z lyží, nebo speciálním Stezkabusem, který odjíždí z centrálního parkoviště Skiareálu Lipno. S kartou hosta Lipno.card mají návštěvníci jízdenku zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace