Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Současná koalice podle Tomáše Bouzka neopodstatněně odvolala jednatele společnosti Lesy a rybníky

Důvodem odvolání jednatele společnosti Lesy a rybníky, zkušeného lesního inženýra Josefa Schoře, je podle českobudějovického primátora Jiřího Svobody (ANO) to, že „firma byla řadu let udržována v konstantním stavu, ale nikam se nerozvíjela“. TOP 09 ale vnímá tato slova pouze jako účelová. Hlavním důvodem je snaha ANO protlačit do funkce jednatele Daniela Hovorku, marketingového poradce a někdejšího spolupracovníka hejtmana Jiřího Zimoly, který byl ještě donedávna členem ANO.

 

„ANO hned po volbách 2014 tlačilo na tuto nepolitickou funkci jednatele Daniela Hovorku. V rozhodné době jsem ve funkci náměstka čelil střídavému ‚bombardování’ žádostmi náměstků Františka Konečného a Pavla Matouška, abych do rady města připravil materiál o změně jednatele nebo posléze o vytvoření funkce druhého jednatele, a to i za situace, kdy to den předtím neprošlo na K12, schůzce koaličních stran,“ uvedl skutečný důvod odvolání jednatele krajský předseda a zastupitel Tomáš Bouzek (TOP 09).

K analýze práce Lesů a rybníků se ustavila i komise, v jejímž čele navíc stanul odborník navržený na předsedu komise právě hnutím ANO. Její závěry přesto kritické k práci odvolaného jednatele nejsou. „Při kontrole nebyly zjištěny žádné zásadní nedostatky v hospodaření,“ píše se ve zprávě.

Proti důvodům odvolání jednatele se staví i bývalý předseda dozorčí rady Stanislav Vachta. „Vyjádření pana primátora ke společnosti Lesy a rybníky nejsou pravdivá a společnost poškozují,“ uvádí Stanislav Vachta a dodává: „Motivací pana primátora bylo zřejmě mediální ‚ospravedlnění’ jeho dlouhodobého politického cíle na personální obsazení a ovládnutí statutárních orgánů společnosti, které se mu kvůli odporu tehdejších koaličních partnerů – nynější opozice podařilo prosadit až v rámci nové koalice.“

V rámci snahy o ovládnutí společnosti není ve hře jen ANO. „Svou roli může hrát i návaznost na jiné zájmové skupiny. Pan Hovorka se jako adept na post jednatele Lesů a rybníků objevil již ve volebním období 2006 až 2010, kdy členové jihočeské ODS přišli s myšlenkou dlouhodobého pronájmu historického majetku, který společnost pro město spravuje. Hlavním zájemcem měly být Lesy Hluboká nad Vltavou“ doplnil Tomáš Bouzek.

Autorka: Petra Šebestíková, krajská manažerka TOP 09                                              

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace