banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Soutěž na novou podobu točny se prodraží. Bude stát město zhruba čtyři miliony

 Autor: Město Český Krumlov

    Autor: Město Český Krumlov

ČB/ČK – Složitá jednání o architektonické soutěži na podobu nového otáčivého hlediště v Českém Krumlově pokračují. Na včerejší zasedání českobudějovických radních přijel i ministr kultury Daniel Herman. Z jednání vyplynulo, že soutěž na novou točnu bude stát zhruba čtyři miliony korun. Ministr však přislíbil, že udělá vše pro to, aby se na financování podílel největší možnou měrou stát.

 

Otáčivé hlediště zůstane v zámecké zahradě v Krumlově v aktuální podobě možná déle, než se předpokládalo. Tedy i po roce 2017. Nejpozději do konce března město chce vypsat architektonickou soutěž na točnu v Českém Krumlově. Přípravy však brzdí hlavně účast UNESCO v hodnotící komisi. Zatím světové dědictví nevyslalo svého zástupce. „I když si UNESCO vyžádalo účast, zatím nenominovalo svého zástupce do komise,“ povzdechl si dnes náměstek pro kulturu Jaromír Talíř (KDU-ČSL).

Nepříjemná je nyní i otázka peněz. „Budeme vynakládat velký objem peněz. Očekáváme, že navíc minimálně dva účastníci komise přijedou ze zahraničí,“ poznamenal Talíř s tím, že město se snaží zajistit vícezdrojové financování celého projektu. Ministr Daniel Herman řekl, že na toto téma bude v nejbližší době jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem financí Andrejem Babišem.

Náměstek Jaromír Talíř také zmínil, že divadelní sezona v roce 2016 proběhne v zázemí Bellárie standardně, ale v roce 2017 si bude muset Jihočeské divadlo hledat provizorní zázemí. Budoucí podoba otáčivého hlediště totiž musí být v souladu s opravou barokní zahrady a zámečkem Bellárie.

Národní památkový ústav již v minulosti připustil, že v případě potřeby může posunout termín na odstranění stávající točny. Zatím nájem Budějovicím jako vlastníkovi končí 31. prosince 2017.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace