Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

  Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

  O legendárním šumavském převaděči.

 • Kavárnička

  Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Soutěž Oběžná dráha vyhrál Ondřej Šikr z Rapšachu. Zpívajícím předsedou poroty byl Marek Ztracený

Gratulace Ondrovi Šikrovi od Marka Ztraceného.

Gratulace Ondrovi Šikrovi od Marka Ztraceného.

MILEVSKO - Podle ohlasů z publika byl sedmý ročník soutěže mladých zpěváků Oběžná dráha nejlepší ze všech sedmi, které zatím v Milevsku proběhly. Soutěž pro mladé zpěváky založil milevský učitel hudby, někdejší bubeník kapely Žentour a majitel studia Lavadero Jaromír Kašpar. Záměrem bylo, aby si děti z regionu mohly vyzkoušet práci ve studiu a také vystupování na jevišti. Soutěž rychle dostala celorepublikový rozměr, hlásí se na ni mladí zpěváci z Čech i Moravy a v porotě usedají známí muzikáloví zpěváci a tanečníci a další známé osobnosti. Na castingu se vybírá finálová patnáctka a ta se představila v milevském domě kultury právě včera večer. Vítězem soutěže se stal třináctiletý Ondřej Šikr z Rapšachu na Třeboňsku. Role předsedy poroty se ujal populární Marek Ztracený, který zazpíval několik písniček. Doprovodil ho kytarista jeho kapely Patrik Bartko. Sympaťák Marek Ztracený vyzval publikum, aby se zapojilo. Řekl, že už v Milevsku vystupoval a dobře si pamatuje, že Milevsko zpívat umí.

Finálový večer přinesl jednu změnu, která dala programu spád - všech patnáct finalistů se představilo pouze v prvním bloku písniček, nikoliv ve dvou jako v minulosti. Volili hity světových i domácích hvězd, někdo hrál na nástroj nebo si nástrojový doprovod přivezl s sebou, někdo měl za sebou i skvělé tanečníky milevské skupiny NRG Crew a choreografiemi obohatily večer i tanečnice ze skupiny EFK. V prvním kole tak šlo o všechno. Porota tentokrát dostala za úkol do superfinále poslat jen sedmičku nejlepších.

V porotě spolu s Markem Ztraceným usedli muzikálový zpěvák Michael Foret, herečka a tanečnice Kateřina Steinerová, která právě teď září v pražském Divadle v Řeznické v dvojroli Adiny Mandlové a Lídy Baarové, a také dcera producenta soutěže Jaromíra Kašpara, reportérka TV Nova Alena Kašparová, která měla za úkol udělit speciální cenu za outfit.

Večer zpestřilo několik vystoupení místních talentovaných hudebníků a zpěváků, kteří porotě téměř vyrazili dech a programu dodali šťávu - ať už šlo o mladého bubeníka Michaela Chejnovského, vynikající hráčku na klávesové nástroje Petru Kalinovou nebo někdejší finalistku Oběžné dráhy Kláru Brožovou, která se představila v duetu s raperem P-jayem a kapelou.

Do finále porota poslala třináctiletého Ondřeje Šikra z Rapšachu u Třeboně, dvanáctiletou Annu Karolínu Bokstefflovou z Prahy, Petra Obdržálka (19) z Domažlic, Matyáše Caháka (14) z Českých Budějovic, Kateřinu Karešovou (20) z Blížejova na Domažlicku, Michaelu Janáčovou (16) z Ostravy a Janu Novákovou (15) ze severočeského Pernštejna. Tato sedmička do toho šla znovu a porota pak měla za úkol vybrat nejlepší trojici.

Nebylo to zřejmě snadné, protože pauzu měla vyplnit klavíristka Petra Kalinová a zničehonic ji poslali na jeviště, aby ve svém krátkém recitálu pokračovala, protože porota se v zákulisí stále ještě dohadovala. Pak už moderátor Petr Zajíček ale konečně ohlásil, že porota se dohodla. Petr Obdržálek dostal speciální cenu za autorskou tvorbu. Jako jediný totiž zpíval své vlastní písníčky a doprovázel se na ukulele. Cenu za outfit udělila Alena Kašparová Michaele Pecháčkové z Prahy. Třetí místo, šek na 2000 korun na výběr zboží u firmy Kytary.cz, roční voucher na Talentinu.com a další ceny si odnesla Kateřina Karešová. Šek na 3000 korun od Kytary.cz a voucher na Talentinu odvezla do Ostravy Michaela Janáčová. Celkovým vítězem s šekem na 5000 korun od Kytary.cz, voucherem na Talentinu a dalšími cenami se stal třináctiletý Ondřej Šikr.

Student osmiletého gymnázia v Třeboni přijel do Milevska poprvé a vítězství v Oběžné dráze je pro něj velký úspěch. Zatímco někteří z jeho soupeřů objíždějí soutěže a jsou už na jevišti jako doma, Ondřej se loni poprvé zkusil přihlásit do soutěže San Remo Junior v Praze a to, že se probojoval do první dvacítky, ho povzbudilo, aby pokračoval. V muzice se vzdělává v zušce v Suchdole nad Lužnicí, kde hraje na klavír, právě teď padlo doma rozhodnutí, že bude privátně ještě chodit na zpěv do Jindřichova Hradce. U Šikrových doma se zpívá. "Všichni umíme zpívat, i dva mladší bráchové," prozradil Ondřej. A co by si přál? "Chtěl bych, aby mě lidi znali. Zatím mě jako zpěváka znají jen u nás na gymplu," řekl skromně a pak už se musel věnovat nečekaným povinnostem. Plno lidí se s ním chtělo vyfotit.

Vítězové dostanou příležitost zazpívat na Musicfestu v Přeštěnici na začátku prázdnin, na červnové písecké slavnosti Dotkni se Písku nebo na milevských slavnostech v srpnu.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Julie 

  Reagovat

   

  Pro anonyma Jkd: Myslim, si, ze dost lidi tahle akce zajímá, teda až na burany jako jsi ty.

  Vloženo 27.5.2018 17:56:20

 • jkd 

  Reagovat

   

  Koho to proboha zajímá??

  Vloženo 26.5.2018 22:00:58

 • milevsky 

  Reagovat

   

  Opet neucelene informace... Jednu zpevacku doprovodili take tanecnice z EFK dance family, Milevsko...

  Vloženo 26.5.2018 18:39:55

  • Libuše Kolářová, JčTeď 

   Reagovat

    

   Doplněno, děkuji za upozornění.

   Vloženo 28.5.2018 01:53:36

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace