Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Místní kolo soutěže

    středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

  • Stopem se psem v Asii

    středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Alexandrovci. Hrajeme o lístky

Slavný ruský soubor Alexandrovci slaví letos kulaté 90. výročí a vyjel na velké evropské turné. Po tragédii, která soubor zasáhla při leteckém neštěstí v prosinci 2016, se soubor v plné síle vrací na koncertní pódia, na kterých poprvé v historii vystoupí rekordních 130 členů tohoto jedinečného hudebního tělesa.

Historie souboru Alexandrovci (oficiálním plným názvem Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova) sahá do roku 1928, kdy zahájil svou činnost s pouhými dvanácti členy. Vedl ho profesor hudby Moskevské konzervatoře Alexander Vasilijevič Alexandrov.
Soubor vystoupil v mnoha zemích a obdržel řadu mezinárodních cen. U Berlínské zdi Alexandrovci například zazpívali skladby britské skupiny Pink Floyd, ve Vatikánu se zase představili před papežem Janem Pavlem II., na repertoáru mají i světové hity jako My Way, který zpíval Frank Sinatra nebo Elvis Presley, či baladickou skladbu Leonarda Cohena Hallelujah.

Chcete lístky zadarmo?

Není nic snadnějšího. Stačí odpovědět na otázku, která zní: Ve kterém roce zahájil soubor Alexandrovci svoji činnost? Vaši odpověď pod heslem Alexandrovci, zašlete emailem na adresu soutez@jihocesketydeniky.cz do neděle 19. května, do pravé půlnoci. Ze správných odpovědí vylosujeme deset výherců, kteří od nás dostanou po dvou vstupenkách na toto jedinečné vystoupení.
V odpovědi nezapomeňte uvést svoje jméno a příjmení, bydliště a také svůj mobilní telefon. Výherce vstupenek vyrozumíme telefonicky hned v pondělí 20. května.
Upozornění: odesláním odpovědi na uvedený email, souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů. Údaje nejsou zpracovávány automatizovaným způsobem a nebudou poskytnuty třetí straně. Všechny osobní údaje jsou po ukončení soutěže smazány.

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace