neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Soutěže (1)

Spartak na nejlepší divizní obranu nevyzrál

Útočník Soběslavi Aleš Kutner (vpravo) se snaží přetlačit klatovského Michala Lukeše. Spartakovci cestu do klatovské branky nenašli a podlehli druhému týmu soutěže 0:1. , Autor: Josef Janda

Útočník Soběslavi Aleš Kutner (vpravo) se snaží přetlačit klatovského Michala Lukeše. Spartakovci cestu do klatovské branky nenašli a podlehli druhému týmu soutěže 0:1.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Fotbalisté soběslavského Spartaku přivítali v sobotu odpoledne druhý nejlepší divizní tým s nejlepší defenzivou soutěže. Hosté z Klatov prokázali v obraně svou kvalitu a na horké soběslavské půdě neinkasovali. Nejblíže měl k brance Filip Vaněk, který nabídl pološanci už v první půli. Po změně stran si Vaněk připsal v dobách největšího tlaku Soběslavi další tři šance, jenže gólem žádná neskončila. V platnosti tak zůstal poločasový výsledek 0:1, šest minut před přestávkou se totiž trefil po zemi k tyči hostující Lukáš Bálek.

Těžký soupeř čeká na svěřence trenéra Radka Hajiče také v příštím kole, kdy se Spartak představí na hřišti první Admiry.

FK Spartak Soběslav – SK Klatovy 1898 0:1 (0:1), branka: 39. Bálek, rozhodčí Braun – Dujsík, Štuk, ŽK (1-3): 61. Maršík – 56. Tříska, 90. Lukeš, 93. Bošek, 222 diváků.

Soběslav: Kuník – Hromada, Suchan, Maršík (70. Chotovinský), Podráský (70. Boháč), Vaněk, Žalda (46. Dvořák), Bouchal, Varačka, Mazouch, Kutner.

Klatovy: Rojík – Žáček (78. Pavlík), Tříska, Pavlovič (84. Krásný), Janda, Mészáros, Diviš, Dolanský, Kotrba (83. Sojka), Lukeš (92. Bošek), Bálek (88. Aizner).

Ve středečním Týdeníku Táborsko se nad příčinami porážky zamyslí trenér Soběslavi Radek Hajič. Co se pokusí vymyslet na příští duel s lídrem soutěže?

Záložník Soběslavi Filip Vaněk mohl branku dát. Při jaké šanci byl gólu nejblíže? Proč se Soběslavi nepodařilo proti Klatovům prosadit? To a mnohem více o fotbale ve středu v papírových novinách.