Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Špatná zpráva. Štěnice se do Zavadilské v Táboře vrátily

Jedna z minulých akcí proti štěnicím. Město tehdy přispívalo lidem na nový nábytek. , Autor: L. Kolářová

Jedna z minulých akcí proti štěnicím. Město tehdy přispívalo lidem na nový nábytek.     Autor: L. Kolářová

TÁBOR - Obyvatelům osmipatrového městského domu v Zavadilské ulici už dochází trpělivost. Zažili už několik dezinsekčních zásahů proti štěnicím, při kterých Bytes vyzkoušel různé firmy a různé metody. Pokaždé jsou tato opatření nepříjemná i pro nájemníky, kteří původci zamoření domu nejsou. Teď už byl delší dobu klid. O to větší šok zažili obyvatelé domu v minulých dnech, protože štěnice se objevily znovu.

 

"Potvrzuji výskyt ve dvou bytech, které jsou nad sebou. V obou jsme již provedli dezinsekční opatření. Z jednoho z bytů byl vyhozen i nábytek. Žádáme ostatní nájemníky, aby nás ihned informovali, pokud by štěnice objevily i v dalších bytech," vyjádřil se jednatel Bytesu Ondřej Semerák. Někteří nájemníci už ale ztrácejí víru, že má problém řešení. "V domě došlo k nepříjemnosti, kdy jeden z nájemníků byl přistižen, jak zamořený nábytek sebral před domem a cpal se s ním do výtahu. Takhle se štěnic nikdy nezbavíme," říká obyvatel domu Jaroslav Hrstka.

Záměry města s domem v Zavadilské ulici se v čase měnily. Napřed ho město vyčlenilo pro sociální bydlení a přestěhováním dalo novou šanci i romským rodinám z holobytů ve Fišlovce. Pak tyto rodiny kvůli neplacení nájmu zase stěhovalo zpátky do domu u Lužnice a z tehdejší doby pochází vyjádření, že osmipatrový panelák se zrenovuje a vznikne tu solidní bydlení pro slušné nájemníky. Na to lidé, kteří nemají dluhy na nájemném, ani problémy s vandalstvím v domě, stále čekají. Poukazují na to, že město byty v tomto domě dál přiděluje problémovým lidem. Na otázku, zda by o přestěhování do jiných městských domů bez štěnic mohli žádat bezproblémoví nájemníci, místostarostka Michaela Petrová řekla, že mluvit se dá o všem. Zatím se na ni ale nikdo s takovou žádostí neobrátil.

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Honza 

  Reagovat

   

  Je to jedno jestli jsou to Romové či ,"světlý" sociálka je zdárně podporuje, nábytek tahaj od popelaku a dávky propijou.Tyhle typy nějaké štěnice neřeší a je jim jedno v čem žijou...tak to prostě je

  Vloženo 1.11.2019 19:04:00

 • Jiří 

  Reagovat

   

  Nejde ani tak o Romy, ti jsou překvapivě docela čistotní. Problémem jsou rodiny, kde je chlast na denním pořádku, do práce z nich chodí málokdo. Socky s pár zubama, co mají bydlet někde na venkově u hnoje, protože se tak chovají.

  Vloženo 1.11.2019 18:06:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Z uvedeného článku tedy jasně vyplývá, že romské rodiny nepatří mezi slušné nájemníky. Konečně to veřejně někdo správně definoval a napsal. A štěnice? Pokud bezproblémoví nájemníci poukazují na to, že se tam dál stěhují problémoví lidé, tak asi tolik: svůj k svému.

  Vloženo 31.10.2019 17:30:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace