Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Špičková sportovní akce jako mistrovství Evropy v cyklokrosu je pro region přínosem

TÁBOR - O prvním listopadovém víkendu ve dnech 4. a 5. listopadu nabídne Tábor mimořádný sportovní svátek. Do začátku mistrovství Evropy v cyklokrosu tak zbývá už jen něco málo přes dva měsíce. Nejvýznamnější sportovní akce v České republice v roce 2017 bude přínosem pro celý táborský region.

 

Vyšší obsazenost hotelů, útraty v restauracích, propagace regionu daleko za hranicemi dané země. To vše jsou důvody, proč i relativně malá města a obce platí obrovské peníze za to, že jimi vůbec prochází trať významných cyklistických závodů jako třeba Tour de France. Start či cíl etapy je potom už vysloveně záležitostí těch opravdu bohatých.

Ve výrazně menším měřítku je tento efekt viditelný také v České republice. Sportovní podniky na úrovni mistrovství Evropy či světa jsou u nás spíš výjimkou a nelze se divit, že přitahují zaslouženou pozornost. Přestože cyklistika nebo konkrétně cyklokros jen těžko mohou soupeřit například s ledním hokejem, je pořádání nadcházejícího mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře náročnou, ale zároveň prestižní záležitostí.

Kromě zmiňovaných krátkodobých pozitivních efektů se k nim přidává ještě další, kterým je národní hrdost. Především pak výchova ke sportu a sportovnímu myšlení, což jsou v digitálním věku stále cennější pojmy.

„V oblastech našich jaderných elektráren systémově podporujeme takové akce, které splňují požadavky na podporu regionů a zároveň mají právě přesah na sport a zdravý životní styl. Věřím, že mezi mladými jezdci v jižních Čechách jsou další Štybarové a Kateřiny Nash. Těším se, až je uvidím vyhrávat na světových soutěžích,“ vysvětluje důvod podpory Bohdan Zronek, člen představenstva a ředitel Divize jaderná energetika společnosti ČEZ, která je generálním partnerem mistrovství.

Právě táborský cyklokros profituje z přítomnosti Temelína dlouhodobě. Klíčovému českému týmu se daří uzavírat smlouvy se společností ČEZ už řadu let. „Vycházíme z takzvané rámcové smlouvy, kterou máme uzavřenou s Jihočeským krajem. Samozřejmě poměrem k počtu obyvatel nejvíc podporujeme naše bezprostřední sousedy, ale snažíme se nezapomínat ani na vzdálenější okolí. Takovým příkladem je cyklokros na Táborsku, právě díky němu se zde konají akce světové úrovně,“ dodává Zronek.

Kromě společnosti ČEZ podporuje mistrovství Evropy dalších přibližně dvacet partnerů, klíčovou úlohu hrají především ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, město Tábor a Jihočeský kraj. „Samozřejmě víme, že neexistují jen pozitiva. Takto velké a významné akce mohou třeba zdržet lidi na cestách. Věřím ale, že právě u cyklokrosu jsou negativní dopady minimální, a ty pozitivní velmi masivně převažují,“ říká za organizátory Petr Balogh.

Informace o přípravách a aktualitách z dění před cyklokrosovým svátkem přinášejí ve zvýšené míře také Jihočeské týdeníky, které se staly mediálním partnerem mítinku. Spolupráci si pochvalují právě pořadatelé z Agentury Cyklistika. „Jihočeské týdeníky patří v našem regionu k tomu nejlepšímu, co nám mediální partner může nabídnout. Z minulých let víme, že se v Jihočeských týdenících dostává cyklokrosu zaslouženého prostoru,“ řekl Petr Balogh z Agentury Cyklistika.

Právě Agentura Cyklistika už řadu měsíců na přípravě mistrovství intenzivně pracuje. Mimo to zabezpečuje ČEZ Cyklo Team Tábor i cyklokrosové reprezentační družstvo, v současné době jsou na programu například dvě soustředění v zotavovně Pracov. Dále je agentura pořadatelem českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cup 2017, zabezpečuje cyklokrosové přenosy v České televizi, které by se měly v letošní sezoně objevit v rekordním počtu.

Jak ale Petr Balogh dodává, vůbec nejtěžší je získávání peněz a administrativa. Samotný závod je pro něj už jen třešničkou na dortu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace