Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Společenský večer pro záchranáře se konal již posedmé

STRAKONICE - Ve čtvrtek 10. března se konal už posedmé Společenský večer pro záchranáře. Je to večer věnovaný pouze lidem, kteří ostatním pomáhají, zachraňují životy. Účastní se profesionální hasiči, vojáci, policisté, strážníci, pracovníci záchranné služby, zástupci Českého červeného kříže, Svazu civilní obrany, dobrovolní hasiči a další. Večer je určen pouze pro ně jako velké poděkování za to, co pro nás dělají. Součástí této prestižní a zároveň velmi milé akce pořádané městem je ocenění těch, kteří v uplynulém roce někomu zachránili život nebo se jinak v oblasti záchranářství angažovali. Moderátorkou večera byla mluvčí radnice Markéta Bučoková, která měla průvodní slovo skvěle připravené. Mezi hosty Společenského večera se proslýchalo, že za sedm let to byl jeden z nejhezčích večerů. Velitelé jednotlivých záchranných složek dostali prostor zhodnotit loňský rok. Podrobnosti připravujeme do jednoho z příštích vydání Týdeníku Strakonicko.

Oceněných bylo tentokrát pět. Strakonický útvar - 25. protiletadlový raketový pluk - nominoval Michaela Šnajdara a Petra Michka za pomoc při záchraně života. Za Hasičský záchranný sbor převzal ocenění Petr Šanda za dlouholeté naplňování hasičského poslání. Učitelka ZŠ Povážská Zdeňka Pletková byla oceněna za dlouholetou činnost ve vedení zdravotnického kroužku na své škole. Její tým mladých záchranářů mimochodem sbírá také ocenění v řadě i republikových soutěží. Pro poděkování a dárek na památku si přišel také Jan Chládek, který letos přes sociální síť inicioval dobrovolníky pro pátrání po pohřešované ženě. Ocenění předávali starosta města Břetislav Hrdlička, senátor Karel Kratochvíle a bývalý politik Josef Kalbáč. 

Hostem večera byla taneční skupina RM Dance. Pro hosty si připravila taneční příběh Titanik s velmi strhující choreografií.

-kre- 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace