Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Spolek Jinudy z Měšic mluví o podrazu

Ilustrační foto , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

TÁBOR – Na dubnovém zasedání táborských zastupitelů vystoupili obyvatelé místní stavby Měšice, kteří na protest proti stavbě přeložky Chýnovská – Vožická založili před časem spolek Jinudy. Přestože předkládají celou řadu argumentů, proč město mělo usilovat o navádění dopravy do průmyslové zóny ve Vožické ulici ze severu od silnice I/19 přes pole a nikoliv kolem obydlené části Měšic, nikdo na to neslyší a kraj chce letos stavbu zahájit.

 

Měšičtí jsou zklamaní, protože v roce 2003 jim zástupci radnice na veřejné schůzi sdělili, že se má stavět obslužná komunikace III. třídy. „Na tu je také vydáno stavební povolení, ovšem teď kraj ve svém programu výstavby silnic už mluví o silnici s parametry druhé třídy," upozornil Milan Říha ze spolku Jinudy. Měšičtí nechápou, proč se má z dálničního přivaděče vést doprava do průmyslové zóny skrz obydlené Měšice. Namítají, že projekt je starý 15 let, hlukové studie, ani uváděná intenzita provozu neodpovídají nynější situaci. Stavební povolení se pětkrát prodlužovalo, ale nikdy nebyl posuzován vliv na životní prostředí podle EIA.

Starosta Štěpán Pavlík na diskusní příspěvek reagoval, že jde o krajskou investici a město je připravené své obyvatele případně ochránit navršením valu. „My jsme jako krajní variantu chtěli, aby 150 metrů kolem domů vedla tato komunikace tunelem nebo byla aspoň zahloubena. Už takhle silnice rozdělí naši čtvrť a teď ještě val?," zlobí se Milan Říha. Za obyvatele Měšic zastupitelům řekl, že takhle se Zdravé město nechová.

„Cítíme se podvedení i od místostarosty Klecandy, který má na starosti životní prostředí," řekl po zasedání zastupitelstva Milan Říha a pokračoval: „Před volbami nás Václav Klecanda jménem Pirátů oslovil s tím, abychom mu ve volbách pomohli, protože Piráti mají revizi této přeložky ve volebním programu. Zapojili jsme se do roznášení volebních materiálů Pirátů v Měšicích a v Zaluží, propagovali jsme je, kde jsme mohli. Piráti u nás v okrscích dostali od 13 do téměř 19 procent, zatímco v celém městě 11,3 procenta. Vnímáme to tak, že jsme panu Klecandovi pomohli na radnici, ale on nás teď pozval, že se nám musí omluvit, protože náš problém je minoritní a Piráti ho museli obětovat, aby byli v koalici. Pro nás je to podraz."

Milan Říha dodal, že když se lidé z Měšic nedočkali zastání od své radnice, našli si v právní zastoupení v Praze a obrátí se na soud. Redakce vývoj sleduje a vrací se k němu i v rozhovoru s místostarostkou města Michaelou Petrovou v nadcházejícím vydání, které bude v prodeji ve čtvrtek.

Diskuse k článku - 37 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ať se obrátí na soud a ať ten rozhodne. Tyhle komentáře vůbec nic nezmění.

  Vloženo 11.5.2019 16:23:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Není nejsnazší vybudovat sjezd z D3 přímo na Vožickou? Vyřeší se tím i problémová křižovatka u Brisku...

  Vloženo 9.5.2019 07:52:46

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To ví většina Táboráků, ovšem kromě těch, kteří o dopravě v Táboře rozhodují. Ti toho moc nevědí, bohužel.

   Vloženo 9.5.2019 16:22:43

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a tady zas někdo neví, že město Tábor opravdu sjezd z D3 na Vožickou vybudovat nemůže. Zas komentáře plný odborníků na dopravu.

    Vloženo 11.5.2019 16:21:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co to stavět v nebi???!!To snad nebude nikomu vadit:))))))

  Vloženo 8.5.2019 07:57:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pleteš s jabka s hruškama. Ch-V je opravdu blbost. Vůbec nejde o to stavět či nestavět. Jde o to stavět potřebné, sofistikované a účelné stavby. A to CH-V není v žádném případě. Tak jestli to myslíš tak, až na zemi se mají stavět blbosti a to potřebné až v nebi, tak jseš mimoň. Jinak ta tvá glosa je to stejné CH-V blbost.

   Vloženo 8.5.2019 08:27:49

 • Štěpánovi 

  Reagovat

   

  Štepáne, prober se. Ještě můžeš být super starosta, jehož koalice bude ctít taky pravdu a jen prachy. Máš na to rok 2019. Víc ne. Pak se ti začnou sčítat chybné kroky k novým volbám.

  Vloženo 8.5.2019 06:32:50

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   .... pravdu a ne jen Prachy...

   Vloženo 8.5.2019 06:33:54

 • vožičák 

  Reagovat

   

  Pan Řiha je statečný muž. Věřím, že není sám. Určitě se v krátké době musí objevit více soudních sporů z oblastní dopravy a životního prostředí. Výsledkem bude náprava chybných postupů radnice a rezignace Ing. Petrové na funkci zastupitelky a odvolání několika vedoucích odborů. Zejména odboru dopravy, investic a sportu. Tyto odbory tady provařily za posledních 25 let miliardy a stále tam se sedí stejní lidé, kteří už ani nechápou co se děje. Fakt taky je že Ing. Klecanda by se měl nad sebou zamyslet a přestat krýt Ing. Petrové její nic nedělání a dát si dohromady názor na Ch-V a přestat kličkovat a bránit Pirátům, aby věci napravili. Ti co píši, že Ch-V je správně, jsou hlupáci, kteří asi v Táboře nebydlí.

  Vloženo 8.5.2019 06:19:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pro vožičáka a další tisíce lidí z oblasti kolem Mladé Vožice, vzdálené 20 km od Tábora. Táborský odbor dopravy zaspal už když se budovala D3, která je nyní mezi nájezdy E76 a E79 nezpoplatněný úsek a má být využívána jako obchvat Tábora. Je podivné jak si tito "odborníci" ten obchvat představovali a jak přemýšleli, když z přilehlé příměstské části Zaluží a dalších blízkých obcí ve směru od města Mladá Vožice nelze na tento rádoby obchvat najet. Ti co sedí na zodpovědných místech toto vůbec neřeší a zabývají se dalším paskvilem, jakým je přeložka CH-V. Tato komunikace dopravu včetně té z Mladé Vožice místo nejkratší trasou k dálnici přivede do Měšic. Asi by tito úředníci měli jít někam odpočívat a dále neškodit.

   Vloženo 8.5.2019 09:06:36

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Ta to by fakt už měly na odboru dopravy padat hlavy těch nejvyšších, aby už nemohli škodit občanům, na kterých jim viditelně ani trochu nezáleží.

    Vloženo 8.5.2019 15:19:40

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Padat hlavy úředníků nebudou dokud lidé budou volit politické kašpárky pod heslem dlouhé vlasy krátký rozum a vůdce bude pepek vyskoč. Jo a havrani nám kálejí na hlavu protože jim tito úředníci dovolili aby se k nim přidali.Bezcharakterní a řvoucí měšický sobec, svým prospěchářským přístupem k volbám na tom nic nezměni. Bůh ochraňuj Tábor !!!

     Vloženo 9.5.2019 15:35:56

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Souhlas

     Vloženo 20.5.2019 14:50:40

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace