Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Nadační koncert

  pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Hrají učitelé ZUŠ.

 • Návrat do hotelu Blackout

  pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Spolek nadšenců obnovil sepekovský masopust. Žije už deset let

K vidění byly i opravdu originální masky. Třeba dvojka Bonduelle... , Autor: L. Kolářová

K vidění byly i opravdu originální masky. Třeba dvojka Bonduelle...     Autor: L. Kolářová

SEPEKOV - Před deseti lety se parta aktivních lidí, která si říká Spolek nadšenců, rozhodla obnovit v Sepekově masopustní maškarní průvod. Dnes odpoledne slavil novodobý masopust tedy kulaté jubileum. Spolek jej spolupořádá ve spolupráci s obcí. Masky se sešly v půl druhé odpoledne u nádraží, přijela i skupina masek z Milevska anebo z Nasavrk - odtud i s vlajkou. Všichni účastníci průvodu byli poděleni poukázkou na občerstvení a také čerstvě nasmaženými koblížky. Ve dvě hodiny se dal průvod do pohybu, aby prošel dlouhou sepekovskou ulicí od nádraží na náměstí.

Legráckám rozverných maškar neunikli diváci na chodnících, ani řidiči v projíždějících autech. Večer sepekovský masopust pokračuje maškarní zábavou v kulturním centru, hrát bude kapela Happy Band. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Maska 

  Reagovat

   

  Je super, jak dokážou anonymní pisálci ohodnotit akci, která je už tradicí a stojí hodně úsilí veškerých organizátorů i masek. Oblečte si příští rok kostým a vyražte ve pro Vás správný termín vesnicí a uvidíme, jaký budete mít ohlas u ostatních. Hlavní organizátoři šli minulý týden v průvodu v Milevsku, tak asi nemůžou zrovna procházet Sepekovem. Buďte rádi, že se ještě najdou takoví nadšenci, kteří i přes Vaše remcání dokážou něco podobného zorganizovat.

  Vloženo 9.3.2019 20:54:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zjistěte si něco o tradici masopustního průvodu a pak něco pište. Zachvili budeme slavit Vánoce v únoru protože v prosinci nenapadl sníh.

   Vloženo 9.3.2019 22:21:06

   • Marie 

    Reagovat

     

    To je fakt neskutečně trapné. Řešení by opravdu bylo, kdyby v každé vsi byl dostatečný počet nadšenců, kteří půjdou do průvodu na masopustní úterý, protože to je ten pravý termín. Rejpale, hodláte si brát kvůli tomu dovolenou v úterý nebo víkend jste ochoten strpět? A protože v obcích není ani dost nadšenců a skupinky maškar si vypomáhají, aby si tuhle zábavu užili všude, tak se musí akce rozložit v čase. Hned jako anonym zorganizuje celou obec do průvodu, můžeme to dát na masopustní úterý. To se to kritizuje doma z gauče u televize co?

    Vloženo 10.3.2019 07:29:24

 • Dana 

  Reagovat

   

  Jak byste si to představovali, když všude chtějí i skupinu masek z Milevska? To se mají naklonovat?

  Vloženo 9.3.2019 20:10:03

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Je otázka, jestli neni lepší těch pár masek z Milevska oželet a udělat masopust tak, jak se má... A průvod v Milevsku bývá v sobotu, kdyby byl v Sepekově v neděli, třeba by pár přeživších na výpomoc přijelo.????

   Vloženo 9.3.2019 20:33:49

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Můžete chodit klidně v červenci to nikde průvod není.????

   Vloženo 9.3.2019 22:03:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Průvod hezký, masky taky, ale v postní době dělat masopust to pozbývá smyslu. Třeba se k tomu někdy propracujete a budete to dělat kdy se má.

  Vloženo 9.3.2019 18:09:24

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Musím naprosto souhlasit. Snaha organizátorů se samozřejmě cení, ale masopust má prostě svůj daný termín! Je to to samé, jako uspořádat malování kraslic týden po Velikonocích. Byť akce může být sebevíc vydařená, postrádá to smysl...

   Vloženo 9.3.2019 19:09:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace