Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Laco Deczi & Celula New York

    Čtvrtek 24.10 19:30 - Wellness Hotel Rezidence, Nové Hrady

    Koncert.

  • Literární šleh: Marek Toman + Pavla Horáková

    Čtvrtek 24.10 19:00 - Měsíc ve dne, České Budějovice

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Sportem proti rakovině. Vybralo se 12 tisíc korun pro nemocnici

STRAKONICE – Ve čtvrtek 21. září se v režii strakonických vojáků konal charitativní běh Sportem proti rakovině. Tato akce volně navazuje na bývalý Běh Terryho Foxe a Běh naděje. Startovalo se u západní brány strakonického hradu, kde skupiny pouštěl na dva a půl kilometru dlouhou trať nejprve legendární Imrich Bugár, pak ho vystřídali vojáci.

Na akci se přišel podívat i místostarosta města Milan Jungvirt nebo ředitel nemocnice Tomáš Fiala. Běhu se zúčastnilo 2442 běžců, především z mateřských a základních škol z celého regionu. A protože šlo o charitu, mohl každý přispět nějakou částkou na dobrou věc. Rozhodně to nebylo povinné, o to větší radost organizátoři, 25. protiletadlový raketový pluk, mají. Jak odpoledne informovala mluvčí posádky Jana Samcová, vybralo se celkem 12 tisíc korun. Vojáci je věnují strakonické nemocnici, která je použije na prevenci a léčbu onemocnění rakovinou.

Hostem každého ročníku tohoto běhu je vždy i kapela, kterou zná hlavně mládež. Měla přijet skupina Voxel, ale na poslední chvíli ji nahradila kapela Pokáč, která zahrála v letním kině. Každý účastník běhu dostal zdarma i malé občerstvení, pro ty nejmenší byl připravený skákací hrad a soutěže.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace