banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Sportovní přístav na Hluboké nad Vltavou byl slavnostně otevřen

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Lodě se sem sice plaví od začátku května, ale až nyní došlo ke slavnostnímu zahájení provozu nového hlubockého přístaviště, které umožňuje stání až pro 73 malých rekreačních plavidel a pro dvě osobní lodě včetně technického zázemí. Přístav vybudovalo Ředitelství vodních cest, dohromady přístav stál téměř 210 milionů korun.

 

„Na Baťově kanále se prodá ročně osmdesát tisíc lístků na loď, naše Vltava a okolí je mnohem krásnější, tak si myslím, že o přístav bude velký zájem," promluvil s nadšením hlubocký starosta Tomáš Jirsa. Město Hluboká nad Vltavou přispělo na stavbu řádově 20 milionů korun a to na související stavby, například parkoviště, přeložky sítí a cyklostezky kolem přístavu.

Slavnostní otevření bran přístaviště je spojeno se Dnem dětí, ty se dnes mohou nechat na lodi zdarma svézt anebo se zapojit do venkovních her. Na místo dorazil hojný počet rodin se svými ratolestmi, vcelku bohaté návštěvnosti pomohlo také dnešní slunečné počasí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace