Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Srubec u Českých Budějovic staví základní školu, zápisová turistika je neúnosná

Srubec
 , Autor: Jana Urbanová

Srubec     Autor: Jana Urbanová

SRUBEC - Nové základní školy se po několika letech jednání, plánování a příprav dočká Srubec u Českých Budějovic. Přestože v obci bydlí podle aktuálních čísel už přes 2 600 obyvatel a neustále se rozrůstá, vlastní školu zatím neměla. Nová základní škola bude mít zatím jen první stupeň a v budově má sídlit i školka. Srubečtí školáci do ní nastoupí už příští rok v září.

 

Na obci se v posledních letech rozjela takzvaná zápisová turistika. Rodiče svým dětem mění adresu trvalého bydliště, aby tak zvýšili šanci na přijetí do některé z vybraných škol především v Českých Budějovicích. "Letošní zápisy nás utvrdily v tom, že tu školu potřebujeme, protože pro nás není místo v Pohůrecké škole a ostatní školy jsou pro rodiče daleko. Došlo to až tak daleko, že z 36 prvňáčků jich 26 změnilo bydliště kvůli škole," vysvětluje starostka Srubce Lenka Malá a dodává, že škola na Srubci je kvůli zhoršující se situaci s prvňáčky v plánu už od roku 2015.

Nová základní škola se začala stavět až letos 4. června uprostřed obce v lokalitě Na Škardě. "Stavba je rozdělená na dvě etapy, první by měla být hotová v únoru 2020, v červenci by měla být celá škola zkolaudovaná a v tom samém roce by měli nastoupit první školáci," doplnila starostka. V První etapě se bude stavět jídelna, družina a tři třídy. Budova základní školy vyjde na 109 milionů. Obec si ji musí financovat sama, protože se jí zatím nepodařilo získat dotaci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace