Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční pásmo 4

  neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Vánoční pásmo pohádek.

 • Jindřichohradecký symfonický orchestr

  neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Stanislav Snášel dnes dostal 9 let a 3 měsíce

TÁBOR – Závěrečná řeč státní zástupkyně, obhajoby a vynesení rozsudku. To byl program dnešního hlavního líčení v kauze Stanislava Snášela, které se konalo u táborské pobočky Krajského soudu České Budějovice. Stanislav Snášel se jednání nezúčastnil a z věznice Praha Ruzyně, kde si momentálně odpykává sedmiapůlletý trest za machinace při financování domu v Nerudově ulici v Táboře požádal, aby se jednání konalo v jeho nepřítomnosti. Jeho dnes projednávaná trestná činnost, která je mu kladena za vinu, sahá do roku 2009 a výše škody se pohybuje kolem 50 miliónů korun. Měl ji způsobit objednáváním různých služeb, odebíráním zboží nebo uzavíráním smluv o půjčce i když věděl, že nebude moci svým závazkům dostát.

Státní zástupkyně Iveta Janů v závěrečné řeči, kterou soudce Petr Černý označil za vůbec nejlepší, kterou si tento senát do té doby vyslechnul, vzala jednání obžalovaného Stanislava Snášela pěkně popořádku. Postupně vyjmenovala všechny skutky, které obžalovanému klade za vinu. Na závěr navrhla aby soud obžalovaného uznal vinným a navrhla aby se výše trestu pohybovala v horní polovině trestní sazby, která pro nejpřísněji posuzované skutky činí 5 až 10 let.

Podle očekávání zcela opačný názor než státní zástupkyně, měl obhájce Stanislav Snášela Jan Varga. Ten sice uznal, že se žalované skutky staly a ve své závěrečné řeči ani nijak nerozporoval výši škody, kterou měl Stanislav Snášel způsobit. Ovšem diametrálně rozdílný pohled měl na kvalifikaci všech těchto činů. S odvoláním na psychologický znalecký posudek, který byl zpracován na Stanislav Snášela, uvedl že tato činnost by neměla být posuzována jako podvod vzhledem ke skutečnosti, že chybí přímý úmysl od samého počátku se obohatit a navrhnul aby byl Stanislav Snášel obžaloby zproštěn.

 

Po přestávce na poradu senátu měl konečné slovo soudce Petr Černý. Ten odmítl argumenty obhajoby, v podstatě uznal všechny argumenty státní zástupkyně a odsuzujícím rozsudkem uložil Stanislavu Snášelovi souhrnný trest devět let a tři měsíce. Současně mu také uložil trest zákazu činnosti výkonu statutárního zástupce společnosti na dobu osm let. Obhájce Stanislava Snášela se proti rozsudku na místě odvolal jak proti výroku o vině, tak proti výši trestu. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Vzhledem k odvolání obhájce je dnes vynesený rozsudek nepravomocný a odvolání bude řešit Vrchní soud v Praze.

 

Podrobnosti připravujeme do vydání číslo 3/2016 Týdeníku Táborsko, který vyjde ve středu 20. ledna 2016.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • nesnášel z LM 

  Reagovat

   

  no konečně

  Vloženo 13.1.2016 18:08:48

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace