Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Starosta mluvil o převodu sokolovny a sokolové žasli

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

STRAKONICE – Tužme se! Kupředu, zpátky ni krok! Hesla, která sokolové používají od vzniku tělovýchovné jednoty v roce 1862, aktuálně nabývají na významu. Alespoň ve Strakonicích. Tělovýchovná jednota bojuje o přežití kvůli financím a stále se jaksi nedaří najít společnou řeč s městem o převodu budovy sokolovny.

 

O převodu se jedná už tři roky a na posledním jednání valné hromady TJ Sokol Strakonice, která se konala v úterý 25. března, bylo více než patrné, jak jsou členové sokola rozčarováni a zklamáni.

Korespondence s městem začala v roce 2011. Na podzim 2012 město zpracovalo podmínky, za jakých je ochotno budovu sokolovny převzít. V červnu 2013 vznikl první nástřel darovací smlouvy o převodu objektu.

„Letos na konci března se z internetu a z tisku dozvíme, že zastupitelstvo převod neschválilo, ale schválilo příspěvek půl milionu, který v prvním roce pokrátí o nákup našeho pozemku ve dvoře sokolovny,“ uvedla Věra Hurychová, starostka místní sokolské organizace.

Na otázku, proč sokolové nedostali od města aspoň telefonickou informaci o rozhodnutí zastupitelstva, odpověděl starosta Strakonic Pavel Vondrys, že administrativy je mnoho a že nestačil zformulovat zápis s dalšími kroky.

Jarka Krejčová

 

Podrobnosti přinášíme v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace