Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Strakonice čekají nové volby. Ústavní soud v pátek odmítl podanou ústavní stížnost

STRAKONICE - Senát Ústavního soudu v čele s předsedou Jaromírem Jirsou - tedy jiný senát než v původním rozhodnutí potvrzujícím neplatnost komunálních voleb ve Strakonicích, odmítl svým rozhodnutím z pátku 9. srpna ústavní stížnost, kterou podalo politické hnutí Strakonická veřejnost, starosta Strakonic Břetislav Hrdlička jako fyzická osoba, město Strakonice a rada města Strakonic.

Politické hnutí Strakonická veřejnost vyhrálo loni na podzim komunální volby ve Strakonicích výsledkem 51,2 procenta a obsadila 16 z 21 křesel v zastupitelstvu. Političní oponenti ale u Krajského soudu v Českých Budějovicích úspěšně namítli narušení svobodné politické soutěže a krajský soud výsledek strakonických voleb zrušil. 

Proti tomu podal vítěz voleb stížnost k Ústavnímu soudu a ten pak letos v dubnu verdikt krajského soudu zrušil a vrátil k novému rozhodnutí. Podle ústavních soudců měl krajský soud své rozhodnutí lépe zdůvodnit. To krajský soud učinil svým rozhodnutím ze 17. května a vydal nový rozsudek o neplatných komunálních volbách ve Strakonicích. Ministerstvo vnitra vzápětí vyhlásilo termín nových voleb na 14. září letošního roku. 

Politické hnutí Strakonická veřejnost, starosta Strakonic Břetislav Hrdlička jako fyzická osoba, město Strakonice a rada města Strakonic i proti druhému rozsudku budějovického krajského soudu podaly ústavní stížnost. Ústavní soud o ní rozhodoval přednostně, s napětím očekávané usnesení padlo v pátek 9. srpna.  

Ústavní soud podanou stížnost těchto subjektů odmítl. Odvolání už není přípustné a ministr vnitra nyní do 30 dnů vyhlásí další termín nových komunálních voleb, neboť není reálné, aby se volby stihly 14. září. 

Podrobnosti rozsudku probere středeční Týdeník Strakonicko. 

 

Diskuse k článku - 46 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nyní vstoupíme do voleb my, Piráti a garantuji Vám, že SV 51 procent neudělá ani náhodou :-)

  Vloženo 14.8.2019 08:03:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak je dobře, že jsou Piráti na naší politické scéně. Aspoň to není taková nuda, člověk se zasměje.

   Vloženo 14.8.2019 18:17:55

  • Sandokan 

   Reagovat

    

   Každá demokratická strana na scéně dobrá. Piráti, hurá do toho!

   Vloženo 18.8.2019 23:13:50

 • Jaroslav 

  Reagovat

   

  Touha po moci, dovede v člověku aktivovat zlobu, aroganci a prolhanost. Nejhorší je, když se to projeví u hloupého člověka.!!!

  Vloženo 13.8.2019 18:42:44

  • Crypto 

   Reagovat

    

   Ano, z chování a vyjádření členů SV je patrné: porušujte principy demokracie, je to normální a když to neprojde, tak zpochybňujte demokrat. soudy, justici, vše,co jde proti vám…a ovce poslouchají a papají koblížky, co dostavájí ( MHD, odpady…)….a nastává rok 1948 v roce 2019

   Vloženo 16.8.2019 09:56:57

 • Rudolf Oberfalcer 

  Reagovat

   

  Teď to vypadá, že tady Strakonická Veřejnost dělala v kampani před volbami psí kusy. Jenže já si pamatuji, že jsme dělali veskrze pozitivní kampaň, kde jsme nabízeli, co chceme ve Str. dělat v letech 2019-2022 a na jiné strany jsme ani v nejmenším neútočili. Zato po Strakonicích kolovaly různé komiksy, letáky Zachraňme Strakonice a o Karlu Janském a jeho veskrze útočné a pomlouvačné kampani je škoda mluvit. V nových volbách půjde dle mého soudu zejména o to, zda přetlačí tato zloba neúspěšného Janského či Vondryse vše pozitivní, co se ve Str. odehrálo za posledních pár let. Nic není samozřejmě dokonalé, ale jsem si jist, že závist, ublíženost, nepřejícnost druhým atd. nemá žádnou šanci. Věřím, že to tak cítí i mnozí ostatní Strakoňáci.

  Vloženo 13.8.2019 18:40:48

  • Jan 

   Reagovat

    

   No jistě. Čistý jako lilie jako vždy.

   Vloženo 13.8.2019 20:25:04

   • Občan ST 

    Reagovat

     

    p.Oberfalcer, proč teda všude zmiňujete, že za situaci může p.Jánský, jak rád všude píšete ve svých článcích a hraničí to už s úchylkou a posedlostí..?? Není to náhodou tak, že tato situace vznikla díky SV a její namyšlenosti a tím, že v ST si začala dělat, co chtěla? To tu chcete všem čtenářům pořád zpochybňovat všechny rozsudky soudů, jak to dělají ti, co mají VŽDY svojí pravdu a nikdy si nepřiznají, byť vnitřně, svá pochybení? To nemáte ani kouxx na to, že se občanům ST neomluvíte za tuto fatální chybu, co uvrhla ST do tohoto stavu? Místo toho zase p.starosta vydá do éteru na FB video, kde se kasá, co MHD zdarma atd? To si neustále myslíte, že v ST žijí jen vaše koblihové ovce, které dokážete tímto opíjet? Proč teda všude o tom lžete..klesáte pod úroveň p.Jánského, jak morálně, tak chlapsky

    Vloženo 15.8.2019 11:02:21

    • Alena 

     Reagovat

      

     Pod úroveň pana Janského těžko někdo může klesnout. Ve volbách to pochopí a může jít škodit zas o město dál.

     Vloženo 15.8.2019 11:07:35

     • Občan ST 

      Reagovat

       

      pí.Aleno, p.Oberfalcer to dokázal, věřte, že se tak stát nemuselo, stačilo se omluvit a šlo by se dál...na to ale páni z SV nemají, jak morálně, tak svým přístupem k tomuto problému...místo toho kopání všude kolem a ,, MY,, nic, my z SV za nic nemůžeme, to JÁNSKÝ a VONDRYS stačilo uznat pochybení a bylo dávno po všem, nehledě na celostátní ostudu, kterou ST utrpěli, je to strašně smutné, že i po rozsudku tito pánové stále jedou tu SVOU...vůči občanům je to výsměch a výsměch justici a demokracii..to je největší hnus od nich

      Vloženo 15.8.2019 11:16:45

     • Jan 

      Reagovat

       

      Škodit? Škodí ten kdo v jakékoliv soutěži, a volby soutěží jsou, nehraje fair-play. Ústavní (a nejen ten) soud jednoznačně určil toho kdo nehrál fair-play. Chcete snad zpochybňovat základní principy té naší dokonalé demokracie pro kterou jsme tak bojovali? Z Vašeho názoru je evidentní, že i v případě jaderné války za ní budou moci pánové Zeman, Babiš, Vondrys a Janský, i kdyby to mělo být za tisíc let. Holt ovčanka vítačsko-Drahošovské enklávy. Koukněte se na film Slunce-seno-erotika, jak tam delegace z družstva svádí jeden na druhého, kdo může za stav Hoštic. To oni, jenže vedle pana Lábuse již nikdo z onich nestojí. Tací nám tu chtějí vládnout.

      Vloženo 15.8.2019 16:42:08

    • Celka 

     Reagovat

      

     Souhlasím... Máte pravdu. Zjišťuji, že takto to začínaji vnímat i někteří příznivci a přibývá jich... Otevírají se jim oči a věřte, že vždycky zle je k něčemu dobré, takže nakonec třeba ten promarneny rok, díky pánům z SV, přinesl něco dobrého... A nebyl marný a někteří procitli.A vždycky mě pobaví ta 100x obehrana písnička, že co se nepovede, za to může Vondrys a Jánský..... My nic, to oni????????

     Vloženo 17.8.2019 08:09:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jen se dostat k moci a už se kšeftuje s pozemky, kdo nejde s vámi tomu se vyhrožuje -nejsme úplné ovce.

   Vloženo 19.8.2019 12:30:41

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To by znamenalo, že se ve Strakonicích vlastně vůbec nic nezměnilo... Návrat k tomu, co tu bylo, nepotřebujeme určitě.

    Vloženo 19.8.2019 13:42:34

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Sranda bude, jestli ty volby dopadnou stejně

  Vloženo 13.8.2019 18:05:44

  • Jan 

   Reagovat

    

   To klidně můžou. Mě to vadit nebude, ale klepat přes prsty je potřeba všechny politiky, kteři chtějí občany jen využívat ke svému zvolení, aby si pomohli k trafičce

   Vloženo 13.8.2019 20:28:42

 • Dana 

  Reagovat

   

  Já si na současnou radnici stěžovat nemůžu. Dudácký festival zadarmo, MHD taky, plno věcí pro lidi, asi jste už rychle zapomněli co nám vadilo na těch předchozích, kteří měli jen svoji spřízněnou partu a ta ve městě dělala hogo fogo.

  Vloženo 13.8.2019 15:25:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No, právě že nic na světě není zadarmo. Podívejte se například na hospodaření teplárny...

   Vloženo 13.8.2019 15:35:03

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    jste koupena SV jako ovce, ukájena KOBLIHOU
    PS: nic není ZADARMO, proberte se

    Vloženo 15.8.2019 11:06:58

  • Jan 

   Reagovat

    

   To co popisujete je reálný socialismus. Základní téze kapitalismu ke kterému se naše republika hrdě hlásí je, že zadarmo prostě nic neni a je to těmito populisty vykoupeno někde jinde. Zkuste hádat kde?

   Vloženo 13.8.2019 20:04:27

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Aha tak vám připadá normální aby oligarchové žrali, až jim pupky praskají a když se něco udělá pro normální lidi, tak je to pozůstatek komunismu a populismus co?

    Vloženo 14.8.2019 07:58:51

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Aha tak vám připadá normální aby oligarchové žrali, až jim pupky praskají a když se něco udělá pro normální lidi, tak je to pozůstatek komunismu a populismus co?

    Vloženo 14.8.2019 07:59:05

    • Jan 

     Reagovat

      

     Je potřeba si nastudovat význam slova oligarcha. Předsedu vlády tak titulují absolutní neználkové a nýmandi. Já v ČR žádného neznám, tak aby naplňoval význam tohoto pojmenování. To, že není nic zadarmo si bylo třeba uvědomit při cinkání v r. 89. Ve Strakonicích je význam něco zadarmo skryt pod pláštíkem čistého populismu a ne dělání pro lidi.

     Vloženo 14.8.2019 19:07:54

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Je potřeba protáhnout dudácký průvod ulicemi Dr.Fifky, Zvolenskou a Prof.Skupy - samozřejmě zadarmo.

   Vloženo 14.8.2019 13:32:15

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace