banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Strakonice jako jediné pořádají na jihu Čech Běh naděje

STRAKONICE – Ve čtvrtek 19. září se opět po roce uskuteční Běh naděje. Smyslem této akce je vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří onemocněli rakovinou, a zapojit se do finanční sbírky, která poputuje na konto pro výzkum rakoviny. Běh naděje navazuje na dříve pořádaný Běh Terryho Foxe, který se v České republice konal v letech 1993 až 2007.

Ve Strakonicích ho nyní organizují vojáci z 25. protiletadlové raketové brigády. Sraz je na nádvoří hradu a první běžci odstartují v 8.15 hodin. Trať je dlouhá 2,5 kilometru, povede strakonickým Podskalím. Jak uvedla mluvčí posádky V Lipkách Jana Samcová, trať je možné absolvovat libovolným způsobem. Během, chůzí, s kočárkem i na koloběžce. Strakonice jsou jediným městem v Jihočeském kraji, které Běh naděje organizují. Vloni se zúčastnilo 1905 lidí, což by druhý největší počet účastníků v rámci republiky.

Akce má i doprovodný program. Od 10.30 vystoupí v letním kině skupina 05 Radeček. Plánována je autogramiáda sportovců z Dukly Praha. Účast přislíbil Pavel Maslák, po letošním mistrovství světa v Moskvě pátý nejlepší čtvrtkař světa, a diskař Imrich Bugár, stříbrný z Letních olympijských her v Moskvě v roce 1980 a mistr světa z Helsinek v roce 1983.

Jarka Krejčová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace