Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Luboš Pospíšil a 5P

  pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

  Koncert.

 • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

  pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

  Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Strakonická nemocnice ode dneška omezuje návštěvy u pacientů

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Strakonická nemocnice se ode dneška 13. února připojuje k nemocnicím a zdravotnickým zařízením v kraji, které kvůli chřipce omezují návštěvy u pacientů. V regionu totiž vzrostl počet respiračních onemocnění a návštěvy tak mohou zvýšit riziko onemocnění pacientů a tím je ohrozit možnými komplikacemi. Nemocnice návštěvy nezakázala, ale vyzvala veřejnost, aby je pečlivě zvažovala a odložila.

 

„Myslíme tím, aby skutečně s jakýmikoli příznaky nemoci za hospitalizovanými pacienty nechodili, protože jim mohou nejen zkomplikovat léčbu, ale mohou ohrozit průběh dalšího léčení. Bohužel se mnoho lidí chová nezodpovědně a své blízké navštěvují i se zřejmou nemocí. Pokud nedojde ke změně, nelze vyloučit, že omezení návštěv se rozšíří na úplný zákaz," uvedl předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace