banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Automobiloví veteráni se vydají ujet 200 mil

TÁBOR – O 106 Jihočeským krajem aneb 200 mil jihočeských. Tento název nese závod automobilových veteránů, jehož start je na Žižkově náměstí v Táboře v sobotu 21. dubna mezi 9. a 9.30 hodinou. Jedná se již o sedmý ročník orientačně vytrvalostní soutěže, při které musí posádky ujet přesně 200 mil (320 kilometrů) po určené trase. Příjezd do cíle, který je opět na Žižkově náměstí v Táboře, je mezi 16.30 až 17.15 hodinou.

Soutěže se účastní přes 40 posádek s vozidly vyrobenými v letech 1950 až 1987. Trasa závodu je vedena z Tábora přes Chýnov a Černovice do Soběslavi, kde čeká asi po hodině jízdy účastníky první průjezdní kontrola a test. Dále budou pokračovat do Jindřichova Hradce a přes Novou Bystřici poprvé na území Dolního Rakouska do Litschau, Gmündu a Weitry, odkud se přes Nové Hrady s průjezdní kontrolou dostanou přes Kaplici do Českého Krumlova.

Zatáčkami kolem Zlaté koruny a podhůřím Kleti pak zamíří do Netolic, po hrázi vodního díla Hněvkovice do Týna nad Vltavou a zpět do Tábora. Soutěžící musí samozřejmě ujet minimálně 320 kilometrů, projet dvěma kontrolními body, vyplnit vědomostní test z dějin motorismu a dva další úkoly. Poprvé se tato soutěž stává i tak trochu mezinárodní, neboť se do startovního pole přihlásil kolega z Rakouska a část trasy vede přes rakouské území.

Na startu v 9 hodin uvidí diváci automobily Škoda z 60. a 70. let, od octavie po populární Škody 110R a 130 RS, ale i několik vozů značek Mercedes, MG, Renault, Matra Simca, Volkswagen, Alfa Romeo, Fiat, BMW, Tatra, Lada, Trabant a další. V cíli závodu budou soutěžní stroje vystaveny od 16.30 do 18 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace