Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hrnečku, vař!

    pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

    pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

    Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Bude záležet na každém zápase, říká před play-out Tereza Brušáková

STRAKONICE – 9. Trutnov 26, 10. Ostrava 25, 11. Strakonice 25 a 12. Nusle 24 bodů. Tak vypadá tabulka extraligy juniorek, než vypuknou boje ve spodní skupině play-out. Dva nejlepší se zachrání přímo a předposlední s posledním budou muset absolvovat kvalifikaci, v níž dostanou šanci obhájit svoji extraligovou příslušnost. Strakonické basketbalistky čekají hned na úvod zápasy, které naznačí jejich šance. O víkendu 16. – 17. března totiž změří síly s Nuslemi. „Řekla bych, že v našem týmu panuje skvělá a bojovná nálada. Nějaká nervozita tady určitě je, ale věříme si, že zápasy v play-out zvládneme,“ zdůrazňuje druhá nejlepší střelkyně týmu Tereza Brušáková.

Tabulka play-out je nesmírně vyrovnaná. Dá se vůbec mluvit o tom, že by někdo byl favoritem, nebo naopak outsiderem?

Myslím si, že nikdo není vyloženě favoritem, ani outsiderem. Všechny týmy v play-out skupině jsou skutečně vyrovnané. Bude záležet na každém zápase.

Hned na úvod vás čekají klíčové bitvy s Nuslemi, které jste v základní části dvakrát porazily. Jednou to bylo rozdílem třech a podruhé čtyř bodů. Očekáváte tak vyrovnaná utkání i tentokrát?

Určitě, zatím všechny zápasy s Nuslemi, jak tuto sezonu, tak i tu minulou, byly vyrovnané až do samotného konce.

A co podle vás rozhodne?

Myslím si, že bude především záležet na bojovnosti, střelecké úspěšnosti a také trochu na tom štěstí.

V sobotu budete mít výhodu domácího prostředí. Na co byste tedy nalákala diváky do STARZ haly? Hrát se bude od 16 hodin...

Bude to určitě zajímavý a vyrovnaný zápas. Výhra bude moc důležitá jak pro nás, tak pro Nusle. Budeme moc rádi, pokud nás přijde podpořit co nejvíce lidí.

V posledních zápasech, ať už to bylo v juniorkách nebo ženách, vás limitovalo nízké procento střelecké úspěšnosti. I proto jste rozhodla o jarních prázdninách navštěvovat dobrovolné tréninky pod vedením Miroslava Vondřičky? Už hlásil, že jste odstřílela zhruba 400 pokusů...

Jednak jsem se nechtěla jen tak flákat doma, když máme prázdniny, ale i toto byl jeden z důvodů, proč jsem na tréninky šla. Snad se to teď v zápasech projeví a bude se dařit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace