Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Burza je užitečným pomocníkem v rozhodnutí kam dál

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 8.11.2018 08:46

STRAKONICE – Burzy škol v režii Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory ve Strakonicích jsou užitečnou akcí nejen pro žáky, kteří v daný rok končí povinnou školní docházku, ale i pro jejich rodiče, pro školy samotné a v poslední době i pro firmy. Zatím poslední burza škol ve Strakonicích se uskutečnila v úterý v kulturním domě a dorazilo 35 středních škol a učilišť z celého jihočeského regionu. Zúčastnily se i čtyři firmy.

 

Podle ředitelky oblastní kanceláře Jihočeského hospodářské komory Blanky Ratajové se přišlo podívat přes pět set dětí s učiteli nebo rodiči. Své školy na burze prezentovali sami studenti a učni, samozřejmě za dohledu kantorů. Českokrumlovská střední umělecko-průmyslová škola svaté Anežky vystavila například před svůj stánek obrazy svých studentů a ty byly tak krásné, že poutaly pozornost každého.

Na chuťové vjemy lákala zase Střední odborná škola služeb Vodňany. Nabízela už vánoční cukroví od svých cukrářů a lahodnou čokoládu z fontány. A třeba Střední odborná škola ekologická a potravinářská z Veselí nad Lužnicí si přivezla i spolupracovníka – hada, který se těšil pozornosti mladých. Více v Týdeníku Strakonicko v příštích vydáních.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace