Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Luboš Pospíšil a 5P

    pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

    Koncert.

  • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

    pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

    Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Burza je užitečným pomocníkem v rozhodnutí kam dál

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 8.11.2018 08:46

STRAKONICE – Burzy škol v režii Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory ve Strakonicích jsou užitečnou akcí nejen pro žáky, kteří v daný rok končí povinnou školní docházku, ale i pro jejich rodiče, pro školy samotné a v poslední době i pro firmy. Zatím poslední burza škol ve Strakonicích se uskutečnila v úterý v kulturním domě a dorazilo 35 středních škol a učilišť z celého jihočeského regionu. Zúčastnily se i čtyři firmy.

 

Podle ředitelky oblastní kanceláře Jihočeského hospodářské komory Blanky Ratajové se přišlo podívat přes pět set dětí s učiteli nebo rodiči. Své školy na burze prezentovali sami studenti a učni, samozřejmě za dohledu kantorů. Českokrumlovská střední umělecko-průmyslová škola svaté Anežky vystavila například před svůj stánek obrazy svých studentů a ty byly tak krásné, že poutaly pozornost každého.

Na chuťové vjemy lákala zase Střední odborná škola služeb Vodňany. Nabízela už vánoční cukroví od svých cukrářů a lahodnou čokoládu z fontány. A třeba Střední odborná škola ekologická a potravinářská z Veselí nad Lužnicí si přivezla i spolupracovníka – hada, který se těšil pozornosti mladých. Více v Týdeníku Strakonicko v příštích vydáních.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace