Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Chodec zemřel po noční srážce s dodávkou. Nebyl osvětlen a neměl ani reflexní doplňky

PRACHATICKO – Tragicky dopadla nehoda u Libínského Sedla na Prachaticku, ke které došlo v nočních hodinách z pondělí na úterý. Skončila smrtí chodce. Řidič dodávky VW Crafter sám telefonicky oznámil policistům, že se poblíž Blažejovic střetl s chodcem. „Na místo okamžitě vyrazili také záchranáři, bohužel sražený chodec utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel,“ prohlásil policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Chodec šel po silnici v neosvětleném úseku ve správném směru, bohužel bez jakýchkoliv reflexních doplňků. Řidič vozidla se mu nedokázal včas vyhnout. „Totožnost sraženého muže zjistili kriminalisté až v úterý v dopoledních hodinách. Policisté zajistili vozidlo pro další zkoumání a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu. Alkohol byl dechovou zkouškou u řidiče vyloučen. U chodce se možné alkoholové opojení bude také prověřovat," poznamenal mluvčí.

Míra zavinění této tragické dopravní nehody bude předmětem vyšetřování, stejně jako její přesný průběh. „Pokud by byl chodec osvětlen nebo na sobě měl reflexní doplňky, třeba by vše dopadlo jinak," zdůraznil Jiří Matzner.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bohužel jsme chodce také potkali sice šel po správně straně ale bohužel po prostředků silnice

  Vloženo 12.11.2019 21:54:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace