banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Čím více SMS zpráv zašlete, tím větší šanci máte. Hrajeme o tisíc korun

JIŽNÍ ČECHY - Každý rok se v noci z 30. dubna na 1. května lidé scházejí, aby zapálili mohutný oheň a ochránili se tak před čarodějkami a zlými duchy. Původ této události vysvětluje sabat. Jedná se podle historického pramene z 11. století o putování čarodějnic na setkání s démony, kterému však nebyly fyzicky přítomny. Další pramen už vypovídá přímo o čarodějnických procesech, kterými trestala katolická a protestantská vrchnost všechny kouzelníky a čarodějky. Filipojakubská noc, tedy ta z 30. dubna na 1. května je také plná legend, které například praví, že se samy otevíraly jeskyně s poklady.

 

Tyto legendy nás inspirovaly k další soutěži. Tentokrát soutěžíme o tisícovku na prodloužený víkend. Naše velká soutěž probíhá ve všech našich tištěných novinách a také v sekci „soutěže“ na našem zpravodajském serveru Jižní Čechy Teď. Čím více SMS zpráv zašlete, tím větší je šance na úspěch.

Pozorně sledujte. Peníze na prodloužený víkend čekají na jednoho z vás.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace