Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Rendez-vous předvánoční

  středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

  Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

 • Česko zpívá koledy

  středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Co dnes přinášejí Jihočeské týdeníky?

Ve společném Magazínu - tedy ve všech týdenících, najdete rozhovor na tělo s místopředsedou ČSSD Ondřejem Veselým z Písku. Odpovídá na otázky, jestli je pro setrvání ČSSD ve vládě, zda straně nechybí silná osobnost v čele, po přečtení budete vědět, jaký má vztah k prezidentovi i k bývalému jihočeskému hejtmanovi Zimolovi. A co by měla podle Veselého ČSSD dělat, aby se k ní vrátili poztrácení voliči.

Dnešní Týdeník Táborsko přináší informaci o záměru armády rozšířit své cvičiště u Tábora. A o problémech, na které armáda narazila. Táborsko se vrací k debatě o nedělní práci na dopravních stavbách, kterou rozpoutala fotogalerie zde na portálu JčTEĎ. Z podnětu čtenáře týdeník zjišťoval, jak je to s převlékáním v táborském aquaparku. V Mažicích místní nastudovali divadlo s hercem Národního divadla Karlem Dobrým, dozvíte se víc o velké slávě. A o akcích, kde redaktoři v minulých dnech byli nebo budou. Ve sportovní rubrice si přečtete o turnajích, na kterých se připravovala na novou fotbalovou sezonu mužstva Táborska, Soběslavi, Sokola Sezimovo Ústí, Plané nad Lužnicí a Chotovin. V jaké formě se jeví na prahu nové sezony? Přineseme také pohled na Jordánský maraton v plavání a bohaté ohlasy z Velké ceny Tábora v atletice.

Týdeník Strakonicko reaguje na vše, o čem se mluví po Strakonicích - tedy zda se starosta Strakonic chystá rezignovat a zda se vrátí na radnici tajemník Vladimír Stroner, který soudně obhájil svou čest. Během návštěvy premiéra Babiše si Strakonicko všimlo, že si v Cehnicích nevzal koláče. Zjistili jsme proč a týdeník má i informace, co bylo v dopise od starostů, který premiér dostal. A mimo spoustu jiného byl týdeník také na srazu bývalých zaměstnanců Okresního stavebního podniku. To bylo vzpomínek! A co sport na Strakonicku? Fotbalisté Katovic se chystají na premiérovou sezonu v divizi. Nejen o postupu, ale i o plánech promluvili trenér Roman Malý a Tomáš Janoch, jenž byl zvolen nejlepším hráčem klubu za uplynulou sezonu. Ve Strakonicích mají skvělé vodní pólistky, které udělaly reklamu tomuto sportu na světové univerziádě. Na mezinárodním poli se pak prosadili i stolní tenisté strakonického Sokola...

V Milevských novinách pokračuje téma Milevského potoka, který je kolem Milevska prakticky mrtvý. Včera se kolem něj vydala na několikakilometrový pochod velká výprava úředníků, inspektorů a zástupců firem, dočtete se, co bude dál. Rozhovor o letošních stavbách za 100 milionů poskytl redakci milevský starosta Ivan Radosta. Nabízí občanům jednu sázku. V týdeníku ale najdete i události a novinky z Křenovic, Borovan, Svatkovic, Zbelítova, Dmýštic a dalších míst. Mimo jiné se dozvíte, že nejhezčí holky prý odjakživa byly v Nemějicích! Na sportovních stránkách i tentokrát naleznete mnoho zajímavostí. Milevští fotbalisté vstoupili do přípravy vítězným zápasem na hřišti Spartaku Příbram a hned se prosadila i nová posila. Své dvouleté působení u mladších žáků FC ZVVZ Milevsko uzavře a zhodnotí trenér Jiří Stejskal a předseda hokejového klubu Jaroslav Kolář promluví o událostech, které přes léto proběhly ještě před blížícím se nástupem na led. Čtěte Milevské noviny!

Týdeník Písecké postřehy píše o frekventované lávce přes Městský ostrov v Písku. Nutně potřebuje opravu a ta se nerodí vůbec lehce. Čtenáři se také dovědí, proč je nově opravený železniční na přejezd v Písku ve směru na Putim stále křivý. Týdeník přináší rozhovor s ředitelkou základní školy v Albrechticích nad Vltavou, kde budou v září otevírat druhý stupeň. Bude o něj zájem? A jak se podle ředitelky Věry Tiché staví dnešní žáci k práci na školní zahradě a v dílnách? I to najdete v novinách, kde je i velká reportáž ze závodů zahradních koleček v Radobytcích a povídání o akci Prácheňského muzea, které pozvalo návštěvníky do přírody na ornitologickou akci. Anebo reportáž z jízdy za šunkovou vidinou v Čížové. A Čížová má své místo i ve sportovní rubrice - oslavila sté výročí fotbalu a Postřehy byly u toho. Za uplynulou sezonou fotbalových Čimelic se ohlédl trenér Rostislav Grossmann. Rozebírají se také přípravné zápasy FC Písek. A nechybí ani další sporty.

A ještě jeden skok do Magazínu - jihočeská kuchařka Karolína připravila moc dobrý recept na letní grilovačku. Najdete i luštění, fejeton o tom, co obnáší být blondýnou a televizní program TV Pohoda samozřejmě nechybí.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pan 

  Reagovat

   

  starosta Radosta je buď velký hráč a nebo si dělá z milevšťáků srandu. On se klidně vsádí...............

  Vloženo 24.7.2019 17:35:24

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  vendelín klepanda

  Vloženo 24.7.2019 08:39:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace