Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Co všechno se najde pod vodou...

ŘEPICE - Spolek Děti Řepice je velmi aktivní. Pořádá spoustu akcí, letní tábory, příměstské tábory, zimospaní a další. Už tři roky se také zapojuje do mezinárodního projektu 72 hodin. Dospělí už byli pomáhat v Chorvatsku, Maďarsku a nyní se vrátili z Bosny. Pomoc je různorodá. Někde potřebují zvelebit komunitní centrum, jinde si zase senioři přejí vybudovat jezírko a zkrášlit zahradu.

Šéf spolku Martin Tíkal zapojuje do projektu 72 hodin i děti. V pátek odpoledne svolal v rámci projektu malé a mladé brigádníky, aby společně vyčistili zaneřáděný starý lom nedaleko obce. Prořezávalo se, sbíraly se odpadky a přímo ve vodě se našlo ledacos. Nejen klasický nepořádek, co tam lidé nanosili a "schovali" pod vodu, ale i poklad v podobě starého povozu, který, jak Martin Tíkal zjistil od pamětníků, pochází z padesátých let minulého století, kdy vznikala jednotná zemědělská družstva a do té doby soukromníci se pak svého nářadí zbavovali. Povoz je téměř kompletní a až ho Martin Tíkal zrestauruje, protože práce se dřevem je jeho další koníček, věnuje ho obci na památku. Třeba prý z něj vyrobí lavičku.

Děti pracovaly ostošest, nikdo kupodivu neodmlouval, nikdo si nestěžoval. Dvě z přítomných slečen uvedly, že příroda se přece musí chránit a musí se jí pomáhat, když se někteří z nás neumějí chovat. Na jednom snímku v galerii si můžete všimnout naložené káry vším možným. A to zdaleka nebylo všechno.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace